Декларування-2020: податкова вже нарахувала в Україні майже 1800 мільйонерів
Деклараційна кампанія в Україні триває і громадяни декларують отримані у 2019 році доходи та визначають з них податкові зобов’язання.
Так, станом на 1 квітня 2020 року доходи понад 1 млн грн задекларувала 1761 фізична особа. При цьому у березні декларації про майновий стан і доходи подали 749 громадян, сьогодні повідомила пресслужба Державної податкової служби України.
Найактивніше доходи понад 1 млн грн декларували мешканці м. Києва (702 особи), Харківської (143 особи), Дніпропетровської (129 осіб) та Київської (103 особи) областей.
Такими громадянами з отриманих доходів визначено податкові зобов’язання до сплати в бюджет у розмірі 234,4 млн грн. З них 206,7 млн грн – податку на доходи фізичних осіб та 27,6 млн грн – військового збору.
За вказаний період найбільшу суму до сплати в бюджет у розмірі 24,9 млн грн (21,4 млн грн ПДФО та 3,5 млн грн військового збору) визначено мешканцем Львівської області від отримання іноземних доходів.
Податкові зобов’язання трохи більше ніж 8,0 млн грн задекларовано двома громадянами – бенефіціарними власниками українських підприємств, мешканцями Одеської області та м. Києва. Мешканкою Одеської області задекларовано до сплати в бюджет 8,3 млн грн з доходу від продажу корпоративних прав, а мешканцем м. Києва – 8,8 млн грн з іноземних доходів.
Наразі кампанія декларування доходів триває. Подати декларацію про майновий стан і доходи громадяни мають змогу в Електронному кабінеті. Нагадуємо: до Податкового кодексу України внесені зміни, якими передбачено, що громадяни та фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, мають право подати декларацію за звітний (податковий) 2019 рік до 01 липня 2020 року.
Останній день подання декларації – 30.06.2020. Заплатити податки з цих грошей треба обов’язково до 1 жовтня 2020 року.
Що цікаво, більшість громадян негативно ставляться до податків, ототожнюючи їх з грабунком або відкупом. Про це свідчать дані соціологічного опитування, яке провів Київський міжнародний інститут соціології на замовлення просвітницького проекту «Ціна держави».
Серед опитаних 29,9% громадян вважають податки внеском у спільну справу, така сама частка (29,2%) опитаних вважає податки певним «відкупом», який треба віддати державі, щоб мати право користуватися рештою зароблених грошей. Ще 20,2% респондентів вважають податки грабунком.
На думку українців, найбільша частка сплачених ними податків витрачається:
- на оборону й утримання війська – 18%;
- на виплату зовнішніх боргів – 16,4%;
- на виплату пенсій – 9,9%;
- на правоохоронні органи – 9,1%;
- на соціальні виплати – 8,4%;
- на охорону здоров’я – 1,4%.
15,5% опитаних відповіли, що не сплачують жодних податків. Серед тих, хто так вважає, значна частка пенсіонерів та безробітних. Вони справді не сплачують податок на доходи і єдиний соціальний внесок, але сплачують 20% ПДВ з більшості покупок, а також акцизні податки і мито з окремих покупок.
НЬЮЗМЕЙКЕР
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися