Суд Німеччини дозволив участь країни у фонді ЄС із подолання наслідків COVID-19

Суд Німеччини дозволив участь країни у фонді ЄС із подолання наслідків COVID-19

21:22 Грудень 6, 2022

Економіка 619 3 хвилини

Magyar

Федеральний конституційний суд Німеччини в Карлсруе у вівторок відхилив дві скарги на ухвалений минулого року закон про участь Берліна у фонді Європейського Союзу з подолання наслідків пандемії COVID-19.

Про це повідомляє DW.

Скарги до суду подали Бернд Люке, співзасновник і колишній член партії “Альтернатива для Німеччини”, та бізнесмен Генріх Вайс, який раніше очолював провідну лобістську групу німецької промислової BDI.

Обидва заявляли, що Європейський Союз перевищив повноваження під час створення фонду, бо це не передбачено його установчими договорами, а також перешкоджає бюджетному нагляду з боку німецького Бундестагу.

Вони розкритикували положення фонду, згідно з яким Євросоюз може залучати кошти на ринках капіталу, а країни-члени ЄС несуть спільну відповідальність за позики. За їхніми словами, це може призвести до додаткового боргового навантаження для Німеччини в разі, якщо інші держави не виконають свої зобов’язання з погашення позик.

Компромісний план відновлення Європи: як ЄС планує рятувати свою економіку

А проте, Конституційний суд Німеччини постановив, що домовленість про створення фонду “не є очевидним виходом за межі поточної інтеграційної програми Європейського Союзу, а також не погіршує загальну відповідальність німецького Бундестагу за бюджетні питання”.

Фонд відновлення ЄС під назвою Next Generation EU було створено у 2020 році у відповідь на економічні збитки, спричинені пандемією COVID-19 та локдауном. Він дозволяє Європейській комісії залучити до 750 мільярдів євро (786 мільярдів доларів) на ринках капіталу.

Суми будуть надаватися через Європейську комісію частково у вигляді грантів, а частково у вигляді довгострокових кредитів на фінансування узгоджених із Брюсселем планів реформ та інвестицій.

Конституційний суд Німеччини схвалив її участь у фонді ще у квітні 2021 року. Однак тоді судді визнали, що все ще існує ймовірність порушення конституції, тому ухвалили здійснити більш повне вивчення справи, яке й завершилося оголошеним у вівторок рішенням.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня