karpat.in.ua

EКОФІН не погодив надання Україні 18 млрд євро

Рада з економічних і фінансових питань Ради Європейського Союзу (ЕКОФІН) не погодилася на виділення Євросоюзом 18 млрд євро для покриття потреб України у фінансуванні на 2023 рік, але схвалила поправку до бюджетного регламенту ЄС, на основі якої Єврокомісія може вжити заходів і надати фінансову підтримку Україні, повідомила у вівторок Рада, яка об’єднує країни-члени.

Поправка до бюджетного регламенту ЄС сприяє створенню законодавчого пакета фінансової підтримки України, але це лише один із трьох заходів, спрямованих на забезпечення структурного рішення щодо підтримки України у 2023 році. Прийнята зміна до регламенту дозволяє забезпечувати фінансову допомогу на макрорівні в рамках так званої стратегії диверсифікованого фінансування, додали автори.

Рада з економічних і фінансових питань не прийняла інші пункти пакета допомоги, запропонованого Європейською комісією, включно з поправками до багаторічної фінансової рамки ЄС, які дозволять Україні гарантувати запозичення у 2023–2024 роках, а також правову базу, що даватиме Україні можливість доступу до підтримки. Необхідні подальші консультації та розробка нового технічного плану, щоб Київ міг отримати кредитну підтримку з початку року, заявила Рада.

Згідно з пропозицією Єврокомісії, кредит може бути використаний для надання основних державних послуг, роботи шкіл і лікарень, забезпечення житлом переміщених осіб, збереження макроекономічної стабільності та відновлення життєво важливої ​​інфраструктури, зруйнованої росією. Сума кредиту забезпечить близько половини з 3–4 млрд євро, необхідних Україні на місяць протягом 2023 року.

Джерело кредиту буде отримане з фінансових ринків ЄС і надаватиметься Україні щоквартальними траншами, але його виплату прив’яжуть до виконання умов. Щоб отримати кошти, Україна має зміцнити свої інституції й підготуватися до відновлення та вступу до ЄС.

Умови передбачають антикорупційні заходи, судову реформу, повагу до верховенства права, належне управління та модернізацію інституцій. Єврокомісія перевірятиме просування реформ перед кожним траншем.

Джерело: MTI