Кувейт заповнить порожнечу, залишену росіянами на європейському дизельному ринку

Кувейт заповнить порожнечу, залишену росіянами на європейському дизельному ринку

14:00 Січень 12, 2023

Економіка 1599 4 хвилини

Magyar

Арабська нафтова монархія планує цього року значно збільшити експорт дизеля та гасу до Європи, щоб компенсувати дефіцит, спричинений втратою російських поставок.

Очікується, що цього року Кувейт поставить до Європи 2,5 мільйона тонн дизельного палива, що в п’ять разів перевищує минулорічний обсяг; це відповідає п’ятдесяти тисячам барелів на день, згідно з інформацією Bloomberg, яку видання отримало від надійного джерела. Крім того, планують подвоїти експорт авіапалива, який наблизиться до п’яти мільйонів тонн.

Інформаційне агентство нагадує, що з 5 лютого Євросоюз забороняє імпорт перероблених російських нафтопродуктів у рамках санкцій, запроваджених проти Москви через вторгнення в Україну. За прогнозом Bank of America, ціна на дизельне паливо може підскочити до 200 доларів за барель у першій половині року, оскільки заборона ЄС може спричинити глобальний дефіцит. Минулого року ЄС купував у Росії майже 1,3 мільйона барелів нафтопродуктів на день, і приблизно половина з них була дизелем.

Країни шукають замінник Російської продукції

Одним із джерел може стати Індія, яка купує велику кількість російської нафти зі знижкою, причому не лише з дизельного палива, що охоплює самозабезпечення, але й виробляє надлишок, оскільки це основний продукт тамтешніх нафтопереробних заводів. Крім Південної Кореї, Кувейт є єдиною азіатською країною, яка може виробляти дизельне паливо, котре можна використовувати в країнах із холодним кліматом узимку.

Останніми роками арабська країна витратила десятки мільярдів доларів на будівництво нових і модернізацію старих заводів.

Однією з найбільших інвестицій став комплекс Al-Zour, один із найбільших нафтопереробних заводів у світі, який зможе переробляти 615 000 барелів сирої нафти на день на повній потужності. Згідно з планами, завод досягне цього рівня до квітня, зараз він переробляє 205 тис. барелів на добу, але вже наприкінці минулого року компанія запустила першу експортну партію на 66 тис. тонн.

Кувейт зможе переробляти півтора мільйона барелів сирої нафти на день, якщо Al-Zour запрацює на повну потужність.

Державна Кувейтська національна нафтова компанія (KNPC) не планує продавати авіаційне паливо на спотовому ринку, тому фактичний обсяг, відправлений до Європи, може перевищити п’ять мільйонів тонн, – повідомляє джерело Bloomberg. Окрім Кувейту, інші близькосхідні виробники нафти, такі як Саудівська Аравія та Об’єднані Арабські Емірати, також збільшать експорт палива до Європи.

Джерело: (vg.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня