В Україні діє заборона ввезення із Азербайджану тварин, сприйнятливих до віспи овець і кіз
Згідно з офіційною інформацією Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин (WOAH) на території Азербайджанської Республіки зареєстровані випадки захворювання на віспу овець і кіз.
Відповідно до статті 96 Закону України «Про ветеринарну медицину», статті 53 Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин», наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 16.11.2018 р. №553 «Про затвердження Вимог щодо ввезення (пересилання) на митну територію України живих тварин та їхнього репродуктивного матеріалу, харчових продуктів тваринного походження, кормів, сіна, соломи, а також побічних продуктів тваринного походження та продуктів їх оброблення, переробки», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 04.04.2019 р. за №346/33317, та з урахуванням рекомендацій, викладених у Главі 14.9 Кодексу здоров’я наземних тварин, з метою запобігання занесенню на територію України збудника вказаної хвороби Головним державним ветеринарним інспектором України було видано Розпорядження на заборону ввезення в Україну із Азербайджанської Республіки тварин, сприйнятливих до віспи овець і кіз та репродуктивного матеріалу від них, необроблених вовни та шерсті від овець і кіз.
Довідково:
Віспа овець та кіз (лат. – Variola ovina, англ. – Sheep pox) – високо контагіозна особливо небезпечна хвороба, що характеризується лихоманкою, ураженням слизових оболонок папульозно-пустульозними висипами. Вірус віспи овець довго виживає в сухих віспяних скоринках, в лімфі при -5 – 10 °С протягом 4 – 5 років. Залишається активним в кошарах до 6 місяців, на пасовищах і в шерсті перехворілих овець – до 2 місяців. Він швидко гине при високій температурі. Застосовувані у ветеринарній практиці розчини дезінфікуючих препаратів (гідроксид натрію, хлорне вапно, формалін, карболова кислота, глутаровий альдегід та ін) швидко інактивують вірус на об’єктах зовнішнього середовища.
Про це інформує Головне управління Держпродспоживслужби у Закарпатській області.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися