karpat.in.ua

Німці недостатньо ощадливі, на думку найбільшого постачальника енергії

Німецькі домогосподарства повинні ще більше економити на природному газі – 10-відсоткове скорочення споживання недостатнє, заявив очільник найбільшої компанії з енергопостачання країни.

Леонгард Бірнбаум, генеральний директор компанії E.on, яка забезпечує паливом 14 мільйонів споживачів, в інтерв’ю виданню Der Spiegel повідомив, що до кінця опалювального сезону в Німеччині не очікується проблем із постачанням природного газу, але не може бути гарантії, що вони не виникнуть протягом наступного сезону, адже споживання наразі низьке через відносно м’яку зимову погоду.

«Ми не можемо покладатися на те, що нам знову допоможе тепла зима», – сказав спеціаліст, підкресливши, що в Німеччині та по всій Європі потрібна набагато більша ощадливість.

Промислові споживачі в Німеччині за останні місяці досягли приблизно 20-відсоткової економії, але частково за рахунок скорочення виробництва, і цей метод «не працюватиме в довгостроковій перспективі, оскільки ставить під загрозу робочі місця та добробут».

На сьогодні домогосподарства скоротили споживання приблизно на 10%, і це «занадто мало», зазначив Леонгард Бірнбаум.

За його словами, дешевий газ, накопичений за кілька днів до нападу росії на Україну, скоро закінчиться, оптова ціна в 70 євро за мегават-годину, яка склалася в останні тижні, близька до передвоєнного рівня, але все одно така висока, що «кілька років тому ми вважали б це немислимим», і ніхто не знає, якою вона виявиться в подальшому.

Певно, у найближчому майбутньому природний газ буде дорогим, що матиме наслідки для енергоємних секторів. Зріджений природний газ, який транспортується суднами, замінить той, що надходить по трубопроводу, тому ціни не впадуть на довоєнний рівень, пояснив очільник E.on. А відтак підкреслив, що внаслідок реорганізації Німеччина втрачає позиції порівняно зі Сполученими Штатами та Азією.

«Таким чином, на кону добробут Європи, особливо Німеччини», – сказав Леонхард Бірнбаум у коментарі Der Spiegel.

За даними федерального мережевого нагляду (Bundesnetzagentur), втрату російського імпорту поки що можна компенсувати залученням нових джерел закупівель. Згідно з останнім звітом влади, «постачання газу в Німеччині є стабільним», ситуація менш напружена, ніж на початку зими, а рівень заповнення сховищ блакитного палива становить 79,82%.

hirado.hu