Європа припиняє купівлю кривавих російських нафтопродуктів: якими будуть наслідки
З 5 лютого запрацює новий етап санкцій ЄС проти кривавої росії – буде введена заборона на імпорт нафтопродуктів в додачу до грудневої заборони купівлі російської нафти.
УНІАН спробував розібратись, як це вдарить по бюджету агресора і його спроможності продовжувати вбивства українців, і яким буде вплив на вітчизняний ринок пального.
З 5 лютого вступить в силу заборона на постачання російських нафтопродуктів до країн Європейського союзу, що підсилить дію грудневого ембарго на нафту з рф. Накладені обмеження мають суттєво обрізати рашистам потік кривавих нафтодоларів, завдяки яким вони фінансують руйнівну війну проти України.
Проте експерти попереджають, що підступний Кремль буде всіма способами намагатись продавати європейцям свої енергоресурси через треті країни. Крім того, є вірогідність, що зниження долі російської нафти в Європі може спричинити тимчасовий дефіцит і призвести до здорожчання бензину та дизелю.
Путінська росія стала світовим лідером по кількості накладених на неї міжнародних санкцій, обігнавши Іран, Північну Корею, Сирію та інші диктаторські режими, які вже декілька десятиліть “відрізані” від цивілізованого світу.
Із початком майже рік тому кривавої війни росії проти мирної України Європейський союз почав накладати обмеження на діяльність російських банків, військово-промислового комплексу та вводив персональні санкції проти компаній та фізичних осіб.
Але саме ембарго на постачання енергоресурсів має стати для Кремля найболючішим ударом, адже левова доля, до 70 відсотків експортних доходів дає росії продаж нафти та газу, а кошти від енергоресурсів складають третину федерального бюджету країни агресора.
За даними Євростату, європейці до початку російської війни проти нашої країни були залежні від рф на 83 відсотки в постачанні газу і на 50 відсотків в постачанні нафти. Це, до речі, також результат багаторічної політики попереднього канцлера Німеччини Ангели Меркель, яка загнала свою країну – найбільшого споживача газу в Європі – під майже повний “газовий патронат” росії.
За 11 місяців російсько-української війни експорт природнього газу з росії до країн Європи впав у понад чотири рази, і це тільки завдяки добровільній відмові деяких країн від “газової голки” Кремля.
Саме в цьому році має бути поставлена остаточна крапка у використанні рф своєї “енергетичної зброї” проти європейських країн. Зокрема мова йде про нафту і нафтопродукти із росії, на які були накладені безпрецедентні санкції. До речі, Україна припинила купляти газ у агресивного північного сусіда ще в 2015 році, а з початком широкомасштабного вторгнення її армії на нашу землю у лютому минулого року відмовилась від закупівлі в рф та у партнера Білорусі нафти та нафтопродуктів.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися