karpat.in.ua

Штат Міссурі подає до суду на Китай за поводження з епідемією

Генеральний прокурор штату Міссурі подає позов проти Китаю, стверджуючи, що країна мало що зробила для припинення епідемії. Ерік Шмітт (Eric Schmitt) вважає, що Міссурі зазнав збитків на десятки мільярдів доларів через коронавірус, і ситуація не зазнала би ескалації, якби керівництво Китаю не приховувало епідемію на самому початку, пише BBC.

«Уряд Китаю брехав про небезпеку, природу вірусу, закривав рота тим, хто про це попереджав, і мало що зробив, щоб зупинити поширення епідемії», – зазначив Шмітт, який, серед іншого, мав на увазі китайського лікаря, котрого поліція затримала, коли той звернув увагу на небезпеку, коли новий вірус поширювався лише в Ухані, ще в грудні. Пізніше поліція вибачилася за те, що затримала лікаря. Згодом Лі Вінь-Лян (Li Ven-liang) помер від вірусу. Медик, що помер у 37-річному віці, отримав посмертно державну нагороду.

Шмітт вважає, що Китай несе відповідальність за наслідки вірусу, який заражає тисячі людей у державі та завдає серйозної економічної шкоди, і подав позов проти Китаю, Комуністичної партії Китаю та кількох інших китайських установ.

Однак, є сумніви, що звіт матиме якісь істотні наслідки, хоча б тому, що закордонні уряди користуються широким захистом від позову в судах від США. Є виняткові випадки, наприклад, коли США визнають, що хтось несе відповідальність за тортури, вчинені під час перебування на посаді. На думку Хімене Кейтнер (Chiméne Keitner), професора Каліфорнійського університету, практичним наслідком буде лише те, що державі доведеться витрачати гроші на цей судовий процес, тоді як гроші платників податків можна використати й ефективніше для боротьби з епідемією.

У США кількість заражених становить 819 тисяч, внаслідок епідемії померло 45 тисяч осіб. Обидві цифри більш ніж у десять разів перевищують офіційні показники Китаю.

Index