Чи відмовиться Україна від гривні у разі інтеграції з ЄС: відповідь заступника голови НБУ

Чи відмовиться Україна від гривні у разі інтеграції з ЄС: відповідь заступника голови НБУ

16:02 Лютий 14, 2023

Економіка 865 3 хвилини

Magyar

Україна поки що не готова відмовитись від власної валюти у разі інтеграції з ЄС, Для країни найліпшим варіантом буде збереження гривні.

Про це пише РБК-Україна з посиланням на слова заступника голови НБУ Сергія Ніколайчука в інтерв’ю для “Української правди”.

“Думаю, ми до цього ще не готові і не будемо готові ще досить тривалий час.
Країни Південної Європи, які увійшли до Єврозони, насамперед Греція та Португалія, зіштовхнулися з багатьма проблемами в монетарній сфері. Якщо їх порівнювати з країнами, які залишили власні валюти, зокрема з Чехією та Польщею, то вибір буде явно на користь останніх”, – заявив Ніколайчук.

Як пояснив заступник НБУ, він чув від своїх колег з центробанків інших країн про плани увійти до Єврозони, однак питання зобов’язання є довгостроковим й наразі жодні кроки щодо введення євро не приймаються.

“Для нашої країни мати власну валюту, автономну монетарну політику – це скоріше благо, ніж недолік. Хоча пан Бендукідзе після революції 2014 року дотримувався думки, що Україні свою монетарну політику краще передати на аутсорсинг, зафіксувати обмінний курс, а в ідеалі взагалі перейти на євро”, – зауважив заступник голови НБУ.

Ніколайчук додав, що Бендукідзе не вірив у те, що Україна зможе ефективно використовувати цей механізм, у зв’язку з чим від нього ліпше відмовитись. Однак з того часу в країні прогресували інституційні спроможності центрального банку.

“Тому, мені здається, не варто поспішати в напрямку відмови від власної валюти та автономної монетарної політики”, – додав Ніколайчук.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня