Мінфін найближчим часом підготує поправки до держбюджету-2023

Мінфін найближчим часом підготує поправки до держбюджету-2023

09:07 Березень 7, 2023

Економіка 927 3 хвилини

Державний бюджет України на 2023 рік потребує коригування, воно більше торкнеться видаткової частини, повідомив міністр фінансів Сергій Марченко на організованій Центром економічної стратегії (ЦЕС) дискусії в понеділок, пише Інтерфакс-Україна.

“Питання часу, питання обсягу, але зараз це необхідність. Тому найближчим часом готуватимемо проєкт закону про зміни до бюджету. Не впевнений, що дохідну частину є можливість переглядати: тут маневр, на жаль, обмежений. Видаткова – так: зі зрозумілих причин, за зрозумілими напрямами”, – сказав він.

Коментуючи вплив нового макропрогнозу Мінекономіки на 2023 рік порівняно з тим, на якому було ухвалено держбюджет – зростання ВВП 1% замість 3% та інфляція 24% замість 28%, – Марченко зазначив, що він “у порядку похибки”.

“Зараз ми більше орієнтуємося на цифри минулого року, ніж на макропрогноз. Об’єктивно ми порівнюємо наші доходи за конкретними податками і дивимося на фактори, які впливали або впливають на збільшення/зменшення надходжень”, – пояснив логіку Мінфіну міністр.

Він зазначив, що сьогодні основні джерела надходжень бюджету – податок на доходи фізосіб і податок на додану вартість, з якими “все більш-менш стабільно, якихось різких рухів не очікується”.

Держбюджет України на 2023 рік затверджено з граничним дефіцитом 1296,5 млрд грн, зокрема за загальним фондом – 1124,6 млрд грн.

Дефіцит держбюджету в лютому 2023 року зріс до 88,8 млрд грн із 72,3 млрд грн у січні, зокрема за загальним фондом – до 93,2 млрд грн із 78,9 млрд грн.

Касові видатки держбюджету, згідно з оперативними даними Держказначейства, у лютому збільшилися до 252,9 млрд грн із 193,7 млрд грн у січні, зокрема загального фонду – до 226,7 млрд грн із 183,6 млрд грн, або до 86,8% від розпису.

У лютому 2023 року до загального фонду держбюджету надійшло 132,2 млрд грн порівняно зі 104,4 млрд грн у лютому, зокрема грантова міжнародна допомога зросла до 51,4 млрд грн із 36,6 млрд грн.

Без урахування грантового фінансування доходи держбюджету збільшилися в лютому до 80,8 млрд грн із 67,8 млрд грн у січні.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня