Міжнародні резерви за місяць зменшилися на 3,5%: НБУ каже про попит на валюту

Міжнародні резерви за місяць зменшилися на 3,5%: НБУ каже про попит на валюту

16:38 Березень 7, 2023

Економіка 393 3 хвилини

Міжнародні резерви України становили 28,9 млрд дол. США за підсумками лютого, зменшившись за місяць на 3,5%, повідомили у Нацбанку України.

“Станом на 1 березня 2023 року міжнародні резерви України, за попередніми даними, становили 28 864,6 млн дол. США. У лютому вони знизилися на 3,5% унаслідок інтервенцій Національного банку з продажу валюти для покриття різниці між попитом та пропозицією на валютному ринку України, які значною мірою були компенсовані валютними залученнями на користь уряду”, – вказали у НБУ.

Як повідомляється, у лютому 2023 року НБУ продав на валютному ринку 2 479,7 млн дол. та викупив до резервів – 27,7 млн дол.

“Отже, чистий продаж валюти НБУ минулого місяця знизився порівняно з січнем 2023 року на 609 млн дол. – до 2 452,0 млн дол.”, – вказали у Нацбанку.

Там зауважили, що “зменшення обсягів валютних інтервенцій НБУ порівняно з попереднім місяцем зумовлене як остаточним вичерпанням тиску з боку додаткових бюджетних видатків наприкінці 2022 року, так і стабілізацією курсових очікувань завдяки послідовній монетарній політиці НБУ та відмові від прямого фінансування дефіциту бюджету в 2023 році”.

Також, за даними НБУ, на валютні рахунки уряду надійшло за місяць 2 395,8 млн дол. При цьому уряд України виплатив за обслуговування та погашення держборгу в інвалюті 570,4 млн дол.

“Поточний обсяг міжнародних резервів забезпечує фінансування 3,7 місяця майбутнього імпорту”, – вказали у НБУ.

Дефіцит державного бюджету за січень-лютий 2023 року досяг 161,1 млрд грн, у тому числі за загальним фондом – 172,1 млрд грн.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня