Пенсійний фонд перевірятиме, чи справедливо видали лікарняний

Пенсійний фонд перевірятиме, чи справедливо видали лікарняний

14:41 Березень 9, 2023

Економіка 543 2 хвилини

Magyar

Із 7 березня 2023 року уповноваженим органом, який здійснюватиме перевірки обґрунтованості видачі та продовження листків непрацездатності, буде Пенсійний фонд України.

Про це повідомляє Фонд соціального страхування України (ФССУ) в Телеграмі.

«Постановою Кабінету Міністрів України від 03.03.2023 №185 затверджено Порядок проведення особами, уповноваженими правлінням Пенсійного фонду України, перевірок обґрунтованості видачі та продовження листків непрацездатності, який набув чинності з 07 березня», – йдеться в повідомленні.

Як наголошують у ФССУ, згідно з порядком, метою перевірки листків непрацездатності є здійснення контролю за обґрунтованістю формування (видачі) листків непрацездатності, медичних висновків про тимчасову непрацездатність. Перевірка листків непрацездатності проводиться уповноваженими посадовими особами територіального органу ПФУ та/або уповноваженими лікарями, перелік яких затверджується правлінням ПФУ.

Протягом 2022 року з метою запобігання нецільовому використанню коштів фахівці ФССУ перевірили 380 904 листки непрацездатності – були проведені 158 планових і 1 832 позапланові перевірки закладів охорони здоров’я, а також перевірені 1 936 страхувальників.

Зазначається, що проведена робота дозволила упередити виплати за необґрунтовано виданими чи продовженими лікарняними на суму понад 3,6 млн гривень.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня