Урсула фон дер Ляєн: необхідно зробити все для консолідації сили європейського ринку

Урсула фон дер Ляєн: необхідно зробити все для консолідації сили європейського ринку

10:57 Березень 16, 2023

Економіка 1064 6 хвилин

Magyar

Єдиний європейський ринок є міцним, але ми повинні зробити все можливе, щоб зберегти й консолідувати його силу, заявила президентка Європейської комісії в Страсбурзі в середу під час дебатів на пленарному засіданні Європарламенту, присвяченому підбиттю підсумків лютневої Європейської ради та підготовці саміту ЄС, запланованого на кінець березня.

У своєму виступі Урсула фон дер Ляєн підкреслила, що хоча спільний ринок ЄС є сильним, «ми повинні взяти себе в руки, якщо хочемо залишатися в лідерах».

Для цього ЄС має підтримувати власну промислову базу чистих технологій як для створення нових робочих місць, так і забезпечення доступу до чистих технологічних рішень. «Ми запровадимо простіші схеми державної підтримки, податкові пільги та досягнемо гнучкості у використанні коштів ЄС», – зазначила вона.

Президентка Єврокомісії заявила, що потрібні плани зі зменшення залежності ЄС від імпорту сировини для індустрії чистих технологій. «Необхідна сировина для телефонів, електромобілів, мікросхем, акумуляторів, сонячних батарей і вітрових турбін», – наголосила вона. ЄС отримує 98% рідкоземельних металів і 93% магнію з Китаю, тому «ми хочемо видобувати більше руд і мінералів тут, у ЄС, – зазначила голова Єврокомісії. – Ми хочемо збільшити наші переробні потужності щонайменше до 40% річного споживання».

Очікується, що в четвер Комісія представить низку законодавчих пропозицій, спрямованих на підвищення конкурентоспроможності ЄС у сфері чистих технологій та науково-дослідницького сектору, повідомила вона.

Урсула фон дер Ляєн також заявила, що країни – члени Євросоюзу повинні збільшити витрати на дослідження, і пообіцяла нові заходи зі скорочення бюрократичної тяганини для малих і середніх підприємств та витрат на імплементацію законів ЄС.

У своєму виступі під час дебатів Шарль Мішель, президент Європейської ради, яка об’єднує лідерів ЄС, зазначив, що Євросоюз веде дипломатичну боротьбу за мир і хоче, щоб Україна повернула собі свою територію. За його словами, не може бути сценарію, за яким Київ програє війну.

Щоб допомогти йому досягти миру, оборонний потенціал ЄС повинен бути посилений і розвинений. Україна потребує боєприпасів, щоб захистити себе, і Євросоюз допомагає своїм українським друзям отримувати їх через спільні закупівлі, зазначив Шарль Мішель.

«Ми б хотіли бачити рух до миру, але російська сторона нагнітає ситуацію», – наголосив він. Для миру з боку агресора потрібен лише один крок: зупинити війну і вивести свої війська з усієї території України, підкреслив він.

Шарль Мішель зазначив, що економічні наслідки війни привернуть увагу до питання коротко- та довгострокової конкурентоспроможності європейської економіки. Він зазначив, що з початку війни рік тому стан європейської економіки погіршився, тоді як показники економіки США зросли втричі.

На його думку, для покращення ситуації слід надавати фінансування за трьома напрямами, зокрема у сферах інвестицій, інновацій та торгівлі, яка генерує дохід і таким чином підвищує рівень життя в Європі. Створення необхідної законодавчої бази має бути прискорене, сказав політик.

Щодо міграції, то він наголосив на необхідності раціонального підходу, оскільки нелегальна імміграція часто використовується як зброя проти Європейського Союзу. Потрібно покращити відносини з країнами походження мігрантів, боротися з контрабандою людей і забезпечити легальні канали міграції, щоб не контрабандисти вирішували, хто може в’їжджати до Європи.

У своєму виступі депутат Європарламенту від ФІДЕС Тамаш Дойч підкреслив, що Угорщина засуджує військову агресію росії проти України і вважає її морально невиправданою. Він підкреслив, що війна є порушенням міжнародного права.

«Ми співчуваємо жертвам війни в Україні», – сказав політик і додав, що Угорщина підтримує державу, котра зазнала нападу, з самого початку конфлікту.

За його словами, політика санкцій Європейського Союзу, яка руйнує європейські економіки, та постачання зброї, що загрожує ескалацією війни, не призвели до жодних результатів. Тож, як зазначив Тамаш Дойч, потрібен новий підхід, використання інструментів дипломатії. Європа має дбати про власні інтереси, а не служити інтересам інших, щоб не бути втягнутою у війну. «Замість поставок зброї та подальших санкцій, необхідно виступати за припинення вогню, мирні переговори й розробку європейської мирної пропозиції, яка б давала надію на закінчення війни», – додав політик.

Джерело: MTI

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня