Імпорт українського зерна до Угорщини може залишитися стабільним

Імпорт українського зерна до Угорщини може залишитися стабільним

12:17 Березень 17, 2023

Економіка 270 3 хвилини

Magyar

Вже зараз можна побачити, що площі під озимими зерновими в Угорщині значно збільшилися, а площі під кукурудзою, як очікується, скоротяться, – зазначив Габор Полгар, виконавчий директор Міжпрофесійної ради з питань організації та продукції Угорської насіннєвої асоціації (VSZT), у відповідь на запит Világgazdaság.

Втім експерти не впевнені в масштабах цієї втрати орних земель. Однак, найімовірніше, що не буде досягнуто рівня, на якому посіви були практично знищені минулого року, тобто це 240 000 га.

Ситуація на ринку кукурудзи багато в чому визначається станом українського сільського господарства, вважає експерт. Хоча його значення в національній економіці зростає, його показники стрімко погіршуються: торік було вироблено на 30% менше зернових та олійних культур, а цього року, за даними Української професійної асоціації, виробництво зерна буде на 37% нижчим, ніж торік, а це означає, що воно буде на 60% нижчим за рівень 2021 року.

Крім того, збирання минулорічного врожаю тільки-но завершилося, тому весняні роботи будуть відкладені або скасовані. Велике питання полягає в тому, що станеться із зерновим коридором, який, як повідомляється, все ще чекає на стадії переговорів. Чинна угода закінчується 18 березня, і Україна намагається прискорити рух суден, тоді як росіяни намагаються його сповільнити, щоб із портів могло вийти удвічі менше суден, ніж заплановано.

Якщо Росія порушить угоду, українська кукурудза експортуватиметься сухопутними каналами, які є вужчими і дорожчими. Це вужчий і дорожчий шлях, ніж морський, та й терміни не настільки важливі. Світовий ринок перебуває в процесі пошуку компромісу між бразильською та американською кукурудзою, тому ЄС, домінуючий імпортер, ще більше покладатиметься на українські товари. Міністерство сільського господарства США (USDA) переглянуло свій березневий прогноз щодо очікуваного врожаю кукурудзи та світових продажів у бік зниження: урожай становитиме 148 млн тонн, а використання – 1 157 млн тонн, тож запаси скорочуються.

Експерт вважає, що українська кукурудза на угорському ринку залишиться за низькими цінами, що не буде сприятливим для все ще потужного виробництва.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня