У Швейцарії розглядають можливість злиття найбільших банків Credit Suisse та UBS

У Швейцарії розглядають можливість злиття найбільших банків Credit Suisse та UBS

17:09 Березень 18, 2023

Економіка 341 3 хвилини

Magyar

Швейцарський банк UBS веде переговори про повне або часткове поглинання Credit Suisse, а ради директорів двох найбільших банків-кредиторів у Швейцарії збираються зустрітися окремо у вихідні дні, щоб розглянути питання про те, що може стати найбільш значущим злиттям банків у Європі після фінансової кризи, з посиланням на джерела повідомляє Financial Times, пише УНН.

Швейцарський національний банк і регулюючий орган Finma організовують переговори, намагаючись зміцнити довіру до банківського сектору країни. Їхнє втручання відбулося через кілька днів після того, як центральний банк був змушений надати Credit Suisse екстрену кредитну лінію на 50 млрд швейцарських франків (54 млрд доларів).

Однак це не змогло зупинити падіння цін його акцій, що впали до рекордно низького рівня після того, як найбільший інвестор банку виключив надання додаткового капіталу, а його голова визнав, що відтік клієнтів з управління капіталом триває.

За словами одного з джерел, швейцарські регулятори заявили своїм колегам зі США і Великої Британії в п’ятницю ввечері, що злиття двох банків є «планом А» для запобігання падінню довіри інвесторів до Credit Suisse.

Обговорюється низка варіантів, окрім повного поглинання, сказало інше джерело, додавши, що обидві сторони намагаються оцінити нормативні обмеження в різних юрисдикціях. Ця людина додала, що UBS також аналізує потенційні ризики угоди.

За словами одного з джерел, швейцарський центральний банк хоче, щоб кредитори домовилися про просте і зрозуміле рішення до відкриття ринків у понеділок. Немає жодних гарантій, що угода, яка має бути схвалена акціонерами UBS, буде досягнута.

Повне злиття призвело б до створення однієї з найбільших глобальних системно значущих фінансових інституцій у Європі. Загальний обсяг активів UBS становить 1,1 трлн доларів, а Credit Suisse – 575 млрд доларів.

Однак така велика угода може виявитися занадто громіздкою для виконання, зазначає видання.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня