karpat.in.ua

Нагірний Карабах – Азербайджан перекриває постачання газу

Лачинський коридор, який був закритий 12 грудня, є єдиним сухопутним маршрутом, яким Вірменія має прямий доступ до Нагірного Карабаху з вірменською більшістю, який в односторонньому порядку відокремився від Азербайджану.

Влада Азербайджану перекрила постачання газу до Нагірного Карабаху в тринадцятий раз із 12 грудня 2022 року, – заявив прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян на засіданні уряду в четвер.

“Азербайджан відзначив 100-й день закриття Лачинського коридору. Це був тринадцятий раз, коли постачання газу до Нагірного Карабаху було припинено”, – зазначив прем’єр-міністр. Нікол Пашинян також відреагував на заяву президента Азербайджану Ільхама Алієва про те, що мирної угоди не буде, якщо Єреван не прийме умови Баку.

“Такі заяви є актом агресії і грубим порушенням міжнародних угод”,– заявив вірменський прем’єр. Він запевнив, що Баку готується до нової ескалації. Як приклад, він навів вбивство вірменського солдата на азербайджанському кордоні в середу.

Лачинський коридор – єдиний сухопутний маршрут, яким Вірменія має прямий доступ до Нагірного Карабаху, де більшість населення становлять вірмени, котрий в односторонньому порядку відокремився від Азербайджану.

Коридор був закритий 12 грудня азербайджанськими активістами, які називали себе захисниками довкілля, і перешкоджали його проходженню. На думку влади Вірменії, метою Азербайджану було проведення “етнічних чисток” у Нагірному Карабасі. Азербайджан заперечує блокування коридору, стверджуючи, що активісти протестували проти незаконного видобутку корисних копалин у регіоні.

Нагірний Карабах є темою суперечки між Баку і Єреваном з 1988 року. Регіон відокремився від Азербайджану в результаті війни, що велася в 1992-1994 роках за підтримки Вірменії, в якій загинуло 30 000 людей, а сотні тисяч були змушені тікати. Парламент провінції проголосив незалежність Нагірного Карабаху в 1996 році, але це не було визнано жодною країною, включаючи Вірменію. Азербайджан продовжує вважати анклав Нагірного Карабаху своєю територією, як і Вірменія, по суті, теж.

Восени 2020 року, під час шеститижневого конфлікту, Азербайджан повернув собі значну територію. Конфлікт завершився припиненням вогню за посередництва Росії, і в регіон були введені російські миротворці.

 Джерело