Частина пенсіонерів може значно збільшити собі пенсії: хто і як може це зробити

Частина пенсіонерів може значно збільшити собі пенсії: хто і як може це зробити

19:41 Березень 25, 2023

Економіка 678 2 хвилини

Magyar

Деякі українські пенсіонери можуть суттєво збільшити виплати, якщо перейдуть на інший вид пенсії.

Як повідомили у ПФУ, станом на 2023 рік можна у 60 років за наявності 30-річного стажу, проте якщо вони мають інвалідність, то вони зможуть скористатися опцією щодо зміни виду виплат.

Зазначається, що люди з інвалідністю ІІ-групи в Україні можуть отримувати до 90% пенсії за віком, проте якщо вони продовжать працювати, то матимуть змогу отримати додатковий стаж, а відтак і збільшити виплати.

Цей стаж зараховуватиметься з моменту встановлення інвалідності та аж до досягнення пенсіонером 60-річного віку. Після цього українець може оформити собі пенсію за віком.

Пенсіонери, які працювали після встановлення інвалідності, отримують додаткові виплати, які суттєво впливають на їхню пенсію. Їх призначають у разі, якщо така людина працювала щонайменше два роки до досягнення пенсійного віку.

Про конкретні суми говорити складно, оскільки формула розрахунку залежить від середньомісячної зарплати за останні три роки. Однак у будь-якому випадку вони будуть вищими за стандартну пенсію.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня