росія привласнила на анексованих територіях понад тисячу підприємств

росія привласнила на анексованих територіях понад тисячу підприємств

11:11 Березень 27, 2023

Економіка 859 4 хвилини

Magyar

Москва привласнила незліченну кількість підприємств на тимчасово окупованих територіях – від заводів і ферм до аптек та ринків. Журналісти «Нової газети Європи» (Novaja Gazeta Europe) виявили там 1150 компаній, які перебувають під російським контролем.

80% досліджених компаній зареєстровані на території України, і їхніми власниками є юридичні особи – українці, тобто підприємства були засновані до окупації, а потім переведені під російську юрисдикцію. Це фермерські господарства, хлібопекарні, гірничодобувні компанії, заводи, підприємства харчової промисловості, ринки, аптечні мережі, торгові центри та багато інших, повідомляє незалежний російський новинний портал Meduza.

Журналісти «Нової газети Європи» виявили на окупованих українських територіях 1150 компаній, які перебувають під контролем росії. Нові власники цих підприємств – як правило, росіяни. Вони відкривають нові виробництва на анексованих територіях або розширюють уже придбані компанії. Найчастіше це бізнесмени з Москви, Ростова та Криму.

Однак «Нова газета Європи» зазначив, що лише 260 з тисячі компаній мають власника. Як пояснив Ілля Суманов, генеральний директор Transparency International росія, основною причиною цього є намагання бізнесменів уникнути санкцій.

Нові власники об’єктів часто є сумнівними. Особливо це стосується окупованої частини Запоріжжя: у червні призначена росією влада оголосила про «націоналізацію» майна, власники якого не зареєструвалися в російських податкових органах. Таке майно буде передано державі або новому власнику.

Російське мародерство, крадіжки та бандитизм

За словами Івана Федорова, голови Мелітопольської адміністрації в Україні, сотні бізнесменів звернулися до поліції та Служби безпеки України (СБУ), щоб зареєструвати конфіскацію своїх активів після окупації. Необхідно надати документи, які підтверджують право власності, але це не гарантує, що майно не буде конфісковане.

Коли росія виплачуватиме репарації, вона, звісно, відшкодує всі збитки, завдані бізнесу, адже те, що відбувається сьогодні, – це мародерство, крадіжки та бандитизм, підкреслив Іван Федоров.

Підприємства, які переходять з рук у руки на окупованих територіях, переорієнтовуються на роботу на російський ринок, а деякі заводи використовуються безпосередньо для потреб армії. Наприклад, «Бердянські комбайни», які раніше виробляли сільськогосподарську техніку, тепер випускають броньовані «їжаки» та кухонне обладнання для російської армії.

Продукція й обладнання деяких підприємств на анексованих територіях були вилучені та вивезені до росії. Кілька джерел повідомили про вивезення зернових та іншої сільськогосподарської продукції.

Усе було вилучено або вкрадено, розповів виданню керівник «Агроальянсу», однієї з компаній.

Українські бізнесмени фіксують втрату майна на анексованих територіях у кримінальних справах, а за словами Івана Федорова, власники великих компаній також подали позови до Європейського суду з прав людини та міжнародних арбітражних судів.

Джерело:  (napi.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня