karpat.in.ua

Що буде з грошима українців за кордоном?

20 березня було ухвалено закон №8131, який запроваджує в Україні міжнародні стандарти звітності та перевірку інформації про фінансові рахунки. Стандарт CRS передбачає автоматичний міжнародний обмін даних щодо фінансових рахунків щороку. За проект цього закону Верховна рада проголосувала в першому читанні ще у листопаді 2022 р.

Основними змінами до Податкового кодексу є пряма вимога застосовувати правила стандартної звітності CRS щодо фінансових агентів. Під час здійснення належної комплексної перевірки фінансових рахунків (due diligens), інформація про фінансові рахунки резидентів інших юрисдикцій подаватиметься до Державної податкової служби, передає Укрінформ.

Змінено функції та повноваження контролюючих органів, та покладено нові обов’язки на фінансових агентів та власників рахунків щодо виконання нових правил, вимог до зберігання документів. Контролюючі органи матимуть право збирати інформацію та документи, щоб здійснювати міжнародний обмін інформацією для податкових цілей.

Обмін потрібний для інтеграції з ЄС

Світлана Воробей, заступник міністра фінансів України наголосила, що в процесі подальшої євроінтеграції прийняття цього закону є дуже важливим кроком для України.

Почнуть обмінюватися інформацією з 2024 р.

Для Євросоюзу запровадження автоматичного обміну інформацією відповідно до стандарту CRS є ключовим пріоритетом у сфері оподаткування. Обмін відповідною інформацією очікують розпочати з 2024р, йдеться на сайті Кабміну.

Впровадження загального стандарту звітності та обміну податковою інформацією координується Секретаріатом ОЕСР, щоб забезпечити уніфікований підхід юрисдикцій, які є учасниками багатосторонньої Конвенції про співробітництво між компетентними органами з питань автоматичного обміну інформацією за стандартом CRS, передає Суспільне.

Що буде з українцями, які отримують виплати за кордоном?

Мільйони громадян України, які перебувають за кордоном, оформили статус біженців і отримують там грошову допомогу. Як пояснили в Офісі омбудсмена з прав людини, українці, які отримують виплати за кордоном, повинні задекларувати грошову допомогу. Податок на цей дохід чи військовий збір у такому разі сплачувати не потрібно. Про це пише РБК-Україна.

Згідно з Податковим кодексом, особи, та члени сім’ї, які скористалися правом на тимчасовий захист, отримують допомогу від іноземних держав чи інших державних фондів, повинні подати річну декларацію про майно і доходи.

Оксана ЧОПАК