Угорщина знову допомогла закарпатським угорським фермерам

Угорщина знову допомогла закарпатським угорським фермерам

13:38 Березень 29, 2023

Економіка 1873 4 хвилини

Magyar

Спілка фермерів області Веспрем вирішила використати кошти, зібрані на цьогорічному благодійному балі, для допомоги своїм колегам-угорцям на Закарпатті. Тож для фермерів області, які, незважаючи на складну ситуацію, активно долучаються до акції «Хліб угорців», закупили насіння кукурудзи. До ініціативи долучилася й компанія Marton Genetics, яка займається його виробництвом. Тож загалом було зібрано 500 мішків посівного матеріалу.

На Закарпаття вантаж особисто доставили віцеспікер угорського парламенту, президент Національної асоціації аграріїв Угорщини Іштван Якоб та голова угорської Національної сільськогосподарської палати Балаж Дєрфі. На їхню думку, важливо надсилати не зброю, а, наприклад, насіння, щоб фермери мали можливість виробляти те, що є необхідним для громади. За словами посадовців, цього разу вони привезли вантаж не як гуманітарну допомогу, а сплатили за нього імпортне мито.

«500 мішків насіння вистачить, щоб засіяти 500 гектарів землі. Ми привезли їх закарпатським угорським фермерам. Це насіння вони зможуть отримати через Закарпатську реформатську церкву, Спілку угорських підприємців Закарпаття, благодійний фонд Pro Agricultura Carpatika та Товариство угорської культури Закарпаття», – повідомив кореспонденту нашого видання Іштван Якоб.

«Сподіваємося, кукурудза дасть такий великий урожай, як наша любов, з якою ми привезли це насіння. Бажаємо, щоб закарпатські аграрії потребували такої допомоги якомога менше часу. А наразі хочу повідомити, зокрема й від імені своїх колег-аграріїв, що ми будемо підтримувати їх у міру своїх можливостей», – додав Балаж Дьорфі й подякував усім, хто долучився до благодійної ініціативи.

Відтак вдячність за допомогу висловив єпископ Закарпатської реформатської церкви Шандор Зан Фабіан. «Нехай Господь благословить аграріїв-благодійників і дасть щедрий урожай в Угорщині та на Закарпатті, щоб у кожного був хліб на столі», – наголосив він.

Гості з Угорщини відвідали й соціальну пекарню, яка діє на базі Діаконічного центру Закарпатської реформатської церкви, де хліб для тих, хто потребує допомоги, випікають із пшениці, зібраної в рамках акції «Хліб угорців». Затим оглянули будинок для літніх людей, котрий утримує церква. Там наразі перебуває 30 мешканців.

Іштван Якоб повідомив, що в рамках візиту після Берегова вирушать у Велику Добронь, де поспілкуються з місцевими фермерами, а після цього зустрінуться з керівниками сільськогосподарської компанії, яка працює в Сторожниці біля Ужгорода. «Ми подумаємо, як можемо співпрацювати в плані економічного розвитку таким чином, щоб давати не тільки рибу, але й вудку», – зазначив віцеспікер.

(dózsa/Kárpátalja hetilap)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня