karpat.in.ua

Румунія просить від ЄС компенсацію через українське зерно, але не припинятиме імпорт

Уряд Румунії ухвалив рішення доповнити компенсацію Євросоюзу вітчизняним виробникам, які опинилися в скрутному становищі через безмитне надходження українського зерна, але не призупинив імпорт української агропродукції.

Уряд виділить 20 мільйонів євро на підтримку виробників, які зазнали шкоди через українське зерно, з яких 10 мільйонів євро надасть Європейська комісія, а 10 мільйонів євро буде виділено з бюджету Міністерства сільського господарства – зявив прем’єр-міністр Румунії Ніколає Чуке. Він додав, що необхідно знайти відповідні рішення для вирішення проблем сільгоспвиробників і переробників, водночас підтримку, яку надають Україні, також необхідно зберегти.

Прем’єр-міністр також повідомив, що отримав підтвердження від президентки Єврокомісії, що в рамках другого пакету підтримки Брюссель допоможе виробникам країн-членів, які страждають від українського імпорту, додатковими 100 млн євро. Ніколає Чуке нагадав, що президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн попросила країни ЄС уникати односторонніх заходів і закликала до спільних дій.

Уряд Румунії не обмежив експорт українського зерна до Румунії, незважаючи на те, що члени коаліції – Соціал-демократична партія (PSD) та Демократичний союз угорців Румунії (RMDSZ) – вимагали тимчасово призупинити імпорт українського зерна та сільськогосподарської продукції й оподатковувати її митом. Чуке заявив, що уряд шукає рішення для захисту інтересів румунських фермерів, дотримуючись правил Європейського Союзу.

За словами міністра сільського господарства Петре Деа, після заборони імпорту з боку Польщі, Словаччини та Угорщини, Румунія залишається єдиними воротами для українського зерна на ринок ЄС, тому агросектор опинився під ще більшим тиском. За словами міністра, єдиною зміною стане запровадження на кордоні перевірок сільськогосподарської продукції з України. наразі буде стільки змін, що інспектори Держпродспоживслужби більш суворо перевірятимуть на кордоні якість сільгосппродукції, яка надходить з України, з відбором зразків для визначення якості безпосередньо на митниці відповідно до європейського законодавства, а не в пункті призначення, як це було раніше.

hirado.hu