Що буде з газом та електроенергією для населення?

Що буде з газом та електроенергією для населення?

18:21 Квітень 30, 2023

Економіка 1363 4 хвилини

Magyar

На час війни в Україні діє мораторій на підвищення цін на газ для населення. Українці наразі отримують газ від Нафтогазу по 7,96 грн за кубометр.

Крім Нафтогазу, блакитне паливо продають населенню ще 8 постачальників і ціна варіюється між 7,96-9,99 грн за кубометр. 1 травня закінчується дія річних контрактів. І якщо приватні компанії, які постачають газ не продовжать договори на наступний рік, то газ буде продавати споживачам Нафтогаз по 7,96 грн, передає РБК-Україна.

Нагадаємо, що досі діє мораторій, який накладений в травні 2022р., згідно з яким заборонено піднімати вартість комунальних послуг до кінця воєнного стану.

Якими будуть ціни на електроенергію?

Тарас Мельничук, представник уряду у парламенті, 25 квітня заявив, що підвищення тарифів на електроенергію в Україні з 1 травня не буде. А Кабмін продовжив дію фіксованої ціни на електроенергію для кінцевих споживачів до кінця нового місяця, пише Новоє время.

Однак, схоже, що в Україні планується підвищення тарифів на електроенергію. Про це повідомив голова Нацкомісії з держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг Костянтин Ущаповський. Наразі розглядають кілька варіантів нових тарифів на електроенергію: 2,40 та 2,80 за 1 кВт*год.

Підвищення тарифів на електроенергію обґрунтовують тим, що потрібно відновлювати об’єкти енергетичної інфраструктури.

До травня вартість електроенергії для населення становила 1,44 грн за кВт*год та 1,68 кВт*год.

Чи вистачить Україні газу?

​​25 квітня стало відомо про те, що Нафтогаз офіційно зареєструвався на платформі для спільних закупівель газу ЄС. НАК “Нафтогаз України” готовий до першого етапу роботи на платформі спільних закупівель газу у Європейському союзі Aggregate EU.

Голова НАК “Нафтогаз” Олексій Чернишов запропонувала учасникам європейського газового ринку використовувати українські потужності підземних сховищ газу для того, щоб зберігати блакитне паливо, яке закуповується в межах платформи Aggregate EU.

Чернишов заявив, що Україна стане павербанком об’єднаної Європи. Як зазначає прес-служба компанії, участь Нафтогазу у платформі несе потрійну вигоду. Адже Україна отримає додаткову подушку безпеки на наступний опалювальний сезон, а учасники платформи відкриють для себе можливості для зберігання газу в українських підземних сховищах. Трейдери платформи також зможуть закачувати та зберігати газ в українських сховищах до приходу нових учасників.

Український оператор підземних сховищ газу АТ “Укртрансгаз” вже успішно пройшов сертифікацію та відповідно до оновлених правил в Євросоюзі та енергетичному співтоваристві підтвердив своє право на зберігання газу.

Нагадаємо, що на початку березня комісар ЄС з питань енергетики Кадрі Сімсон розповіла про те, що Євросоюз допоможе отримати 2 млрд кубометрів додаткового газу Україні. Заради цього Україну інтегрували у платформу спільних закупівель газу з ЄС.

Перші контракти щодо спільної закупівлі газу країни ЄС планують підписати вже цього літа.

Оксана Чопак

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня