karpat.in.ua

Європейська комісія внесла зміни до контракту з компанією Pfizer

Зміни більше відповідають потребам країн – членів ЄС, вважають у колегії.

Європейська комісія спільно з державами-членами та від їхнього імені досягла домовленості з фармацевтичними компаніями BioNTech і Pfizer про умови майбутніх поставок вакцин проти коронавірусу, повідомила в п’ятницю брюссельська організація, передає угорське державне інформаційне агентство MTI.

Згідно з інформацією, новий змінений контракт краще відповідає мінливим потребам країн-членів у вакцинах проти коронавірусу і враховує поліпшення епідемічної ситуації. Водночас забезпечує постійний доступ до останньої версії вакцини на випадок, якщо в майбутньому з’являться варіанти вірусу, що викликають занепокоєння.

Зокрема досягнута в п’ятницю домовленість зменшує кількість доз, котрі держави-члени зможуть отримати в рамках контракту. Період, протягом якого країни-члени можуть отримувати дози, продовжено до чотирьох років. До закінчення терміну дії контракту забезпечується постачання додаткових доз для задоволення потреб у разі збільшення кількості випадків захворювання та погіршення епідемічної ситуації. Доступ до вакцин, модифікованих для нових варіантів вірусу, залишатиметься гарантованим, як тільки вони будуть дозволені регуляторними органами.

Європейська комісія доповнила стратегію ЄС щодо вакцин з початку епідемії коронавірусу в Європі, тобто з початку 2020 року. Це дозволило державам-членам отримати доступ до вакцин проти коронавірусу на рівних умовах, якнайшвидше і в необхідних кількостях.

Держави-члени повинні продовжувати забезпечувати наявність стратегічних запасів вакцин, необхідних для захисту вразливих верств населення та управління можливим розвитком епідемії коронавірусу.

Європейська комісія, держави-члени та BioNTech-Pfizer підписали також поправки до контракту, які дозволять створити центральне сховище для збільшення потужностей зберігання, одночасно адаптуючи графіки поставок до потреб держав-членів, повідомила Єврокомісія.

 Джерело