Ціни на продовольство мінімальні за два роки – ООН

Ціни на продовольство мінімальні за два роки – ООН

15:52 Червень 2, 2023

Економіка 607 2 хвилини

Magyar

Базовий індекс світових цін на продовольчі товари у травні становив 124,3 пунктів, що на 22,1% нижче за історичний максимум у березні 2022 року.

Світові ціни на продукти харчування знизились у травні до найнижчого рівня за два роки на тлі значного падіння котирувань на більшість зернових, рослинних олій та молочних продуктів. Про це повідомила Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) у п’ятницю, 2 червня.

Так, базовий індекс світових цін на продовольчі товари у травні становив у середньому 124,3 пунктів, що на 2,6% менше, ніж у квітні, і на 22,1% нижче за історичний максимум у березні 2022 року.

Індекс цін на зернові ФАО знизився на 4,8% порівняно з попереднім місяцем. Вказується, що “світові ціни на пшеницю знизилися на 3,5%, що зумовлено”, зокрема, “продовженням чорноморської зернової ініціативи”.

Індекс цін на олію ФАО у травні знизився на 8,7%, що в середньому на 48,2% нижче за рівень 2022 року.

Ціни на молочні продукти знизилися на 3,2%, порівняно з квітнем.

Водночас індекс цін на цукор “продемонстрував зростання четвертий місяць поспіль”, збільшившись на 5,5% порівняно з квітнем і досягнувши рівня майже на 31% вище, ніж роком раніше.

Ціни на м’ясо також зросли у травні на 1%.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня