Угорщина вжила чергові кроки для вилучення банку OTP із чорного списку

Угорщина вжила чергові кроки для вилучення банку OTP із чорного списку

19:08 Червень 8, 2023

Економіка 598 3 хвилини

Magyar

Міністр зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив у середу в Парижі, що уряд Угорщини звернувся до Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) із проханням виступити проти внесення банку OTP до списку міжнародних спонсорів війни в Україні.

Сійярто повідомив, що на засіданні Ради міністрів ОЕСР він підкреслив, що наслідки війни в Україні дуже серйозно відчуваються в найближчому сусідстві, до того ж жертвами бойових дій стають і угорці.

«Тому Угорщина вкрай зацікавлена ​​в якнайшвидшому припиненні війни», – заявив він. Міністр також відзначив, що Угорщина здійснює найбільшу гуманітарну операцію в своїй історії, що в країну прибуло більше мільйона біженців, а діти біженців навчаються приблизно в 1300 школах.

Сійярто наголосив, що угорський уряд підтримує програму ОЕСР щодо підтримки України, а також на двосторонній основі допомагає у відновленні лікарень і шкіл, а ще фінансово сприяє функціонуванню важливих установ. «Ми повинні усвідомлювати, що кожен день війни збільшує страждання людей, спричиняє невідому кількість нових жертв і створює масштабні видатки для майбутніх зусиль із відновлення», – підкреслив міністр.

Петер Сійярто також зазначив, що відповідні органи влади України внесли до переліку спонсорів війни банк OTP, який є основним із точки зору національної економіки Угорщини, найбільшим банком країни з близько трьома мільйонами клієнтів, що становить 30 відсотків населення.

«Це абсолютно несправедливо, немає нічого спільного з реальністю, банк не порушив ані українських, ані міжнародних правил», – зазначив Сійярто додавши, що у зв’язку з цим він звернувся до ОЕСР із проханням вжити заходів для видалення фінустанови з переліку. Він також застеріг, що збереження фінустанови в списку створюватиме перешкоди та виклики у поглибленні співпраці з Україною.

 (origo.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня