Аргентина в лещатах МВФ: 114% інфляції, майже банкрутство, голод

Аргентина в лещатах МВФ: 114% інфляції, майже банкрутство, голод

10:11 Червень 22, 2023

Економіка 3363 5 хвилин

Magyar

Аргентина наближається до переговорів із МВФ, переживаючи кризу, з борговою бомбою уповільненої дії, що цокає. У столиці відбуваються протести проти фінансової системи. Багато хто вважає, що криза є результатом попередніх домовленостей із МВФ.

Аргентина та Міжнародний валютний фонд (МВФ) збираються провести антикризову зустріч щодо „програми” на 44 мільярди доларів, узгодженої минулого року в Буенос-Айресі. Південноамериканська країна, яка роками бореться з інфляцією та валютною кризою через низку дефолтів, підписала кредитну угоду з МВФ на 57 мільярдів доларів у 2018 році, але не змогла виконати умови позики, повідомляє Reuters.

По країні вдарили МВФ та посуха 

Саме тоді було погоджено нову програму на суму 44 мільярди доларів. Нинішні переговори мають на меті уникнути дефолту за багатомільярдним боргом.

Однак, зважаючи на те, що чисті валютні резерви перебувають на від’ємній території, а також на значну посуху, яка знизила доходи від ключових культур – сої та кукурудзи, існує ризик, що Аргентина знову не зможе погасити свій борг. Лише цього місяця Буенос-Айрес заборгував МВФ 2,7 мільярда доларів.

Очікується, що міністр економіки Серхіо Масса прибуде до Вашингтона пізніше, ще цього тижня, щоб обговорити прискорення виплат МВФ і пом’якшення економічних цілей, пов’язаних з угодою, в той час як інвестори і трейдери спостерігають за розвитком подій.

Рецепт МВФ: сувора економія, мільйони голодуючих

Тиск на населення викликає дедалі більше занепокоєння: інфляція сягнула 114%, що, звісно, знецінює заробітну плату і значно знижує купівельну спроможність. Резерви населення також падають: кожен четвертий аргентинець живе в бідності.

Reuters додає, що багато хто звинувачує в цій ситуації пов’язану з МВФ жорстку економію. Британське інформаційне агентство зазначає, що така думка висловлювалася і в минулому.

У країні зростає невдоволення. Останніми днями біля президентського палацу в Буенос-Айресі почали збиратися натовпи людей. „Ми повинні змінити цю економічну політику, ми повинні розірвати залежність від МВФ”, – заявив профспілковий лідер Уго Годой, який у п’ятницю вийшов у Буенос-Айресі на демонстрацію проти урядового управління економікою і політики жорсткої економії.

„43% аргентинців живуть за межею бідності, а 4,5 мільйона людей – 10% населення – голодують”, – додав Уго Годой.

Уряд сподівається відтермінувати виплату МВФ – понад 10 мільярдів доларів, заплановану на цей рік.

Натомість МВФ вимагає жорстких заходів економії, на які уряд неохоче погоджується. Парламентські вибори мають відбутися в жовтні, і, якщо заходи жорсткої економії будуть запроваджені, уряд може зазнати поразки на виборах.

Джерело: (hirado.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня