Nike, ймовірно, використовувала примусову працю
Окрім Nike, канадський регулятор також звинувачує гірничодобувну компанію Dynasty Gold у подібних порушеннях.
Розслідування було розпочато цього тижня Офісом канадського омбудсмена з питань відповідального підприємництва (CORE). У червні минулого року група з 28 неурядових організацій звернулася до нього зі скаргою на незаконну закордонну діяльність 13 великих канадських компаній, – пише BBC.
Дві згадані компанії підозрюються у використанні примусової праці уйгурів у своїх китайських ланцюгах постачання та операціях, згідно із узагальненою оцінкою CORE. Виробник спортивного спорядження заявив, що більше не контактує з жодними компаніями, підозрюваними у використанні рабської праці.
Dynasty Gold назвала ці звинувачення абсолютно безпідставними.
Китай неодноразово заперечував використання примусової праці уйгурів, які живуть на західній околиці країни. Але Верховний комісар ООН з прав людини заявив, що ставлення Пекіна до переважно мусульманської етнічної меншини прирівнюється до злочину проти людяності.
CORE не має права переслідувати підозрювані компанії. Якщо компанії будуть визнані винними, результати розслідування агентства можуть бути використані лише парламентським комітетом Оттави для подальшого розгляду справи.
Останніми роками кілька великих північноамериканських компаній були звинувачені у використанні примусової праці уйгурів під час виробництва власної продукції. У заяві CORE йдеться про те, що скарги на інші компанії будуть розглянуті протягом найближчих тижнів.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися