karpat.in.ua

У Норвегії знайшли поклади фосфору, яких вистачить на сто років

Приблизно 70 мільярдів тонн фосфоритної породи знаходяться в південно-західній частині Норвегії. Світ потребує близько 50 мільйонів тонн фосфору щороку.

У Норвегії, де нещодавно було виявлено значні поклади фосфору, видобуток цінної породи розпочне компанія Norgie Mining. Знайдене родовище містить стільки мінералів, що можна задовольнити світовий попит на сировину для акумуляторів та сонячних батарей протягом наступних ста років.

За даними Norgie Mining, у південно-західній Норвегії є 70 мільярдів тонн фосфатної породи, а також поклади інших важливих мінералів, зокрема титану та ванадію. Фосфатне вугілля містить велику кількість фосфору, необхідного для реалізації проєктів з використанням зелених технологій. Водночас компанії, які працюють у цій сфері, потерпають через проблеми з постачанням.

Фосфор був відкритий у 1669 році німецьким ученим Геннігом Брандтом, який шукав «філософський камінь». Хоча цей хімічний елемент виявився неефективним у перетворенні звичайних металів на золото, він став важливим інгредієнтом у виробництві акумуляторів для електромобілів, а також сонячних батарей і комп’ютерних мікросхем.

Раніше найбільше родовище контролювала росія, але в Європейському Союзі вважають, що це створювало ризик для забезпечення. Окрім рф, великі родовища є в Китаї, Сирії та Іраку.

Світова економіка щороку потребує 50 мільйонів тонн фосфору.

 (hvg.hu)