Українські інженери розробили захисні шоломи для лікарів, які у 15 разів дешевші за світові аналоги
Українські інженери майстерні «Гараж хаб» на запит харківських лікарів створили захисні шоломи, які у 15 разів дешевші від закордонних аналогів, але мають не гірший ступінь захисту. Про це повідомляє сама пресслужба відкритої харківської майстерні «Гараж хаб».
«В Україні повнолицеві маски з примусовою фільтрацією повітря (PARP), необхідні для роботи в інфекційних відділеннях, не виробляють. Вартість західних аналогів – від $1 тис., собівартість розробки харківських інженерів відкритої майстерні «Гараж хаб» – приблизно 2 тис. грн (вартість матеріалів становить 1298 грн). Фільтр, яким оснащено шоломи, зупиняє не менше ніж 99% часток розміром до 0,3 мкм», – ідеться в повідомленні пресслужби.
Як зазначається, інженери «гараж хабу» створили ці маски на запит місцевих лікарів, а технічну документацію виклали на створену ними ж платформу для безкоштовного обміну інженерними рішеннями Yak.today.
На відміну від попередніх інструкцій, які є у повністю відкритому доступі, техдокументацію до масок PARP (powered air purifying respirator) безкоштовно передаватимуть на попередній запит – щоб мати змогу верифікувати виробників і убезпечити лікарів.
Пілотну партію захисних шоломів уже безкоштовно передали харківським лікарням. Маски PARP харківської розробки працюють на автономному живленні і забезпечені не лише фільтром і витяжкою, а й датчиками стану фільтру та заряду батареї. Потужності маски вистачає на 8-12 годин безперервної роботи. Батарея заряджається від звичайної розетки.
Розробники пояснюють: конструкція маски-шолома, виготовленої з поліетиленової плівки та полікарбонату, повністю захищає вдягнутого в неї лікаря від контакту з фізіологічними рідинами пацієнтів від чхання та кашлю. А щоб одягнений у щільний пластик лікар не задихнувся, шолом має витяжку, обладнану фільтром.
Згідно з даними виробника та різноманітними дослідженнями, фільтр НЕРА Н13 зупиняє не менше ніж 99% частинок розміром до 0,3 мкм. Постійну циркуляцію повітря забезпечує промисловий вентилятор. «Можна було б на цьому і зупинитися, але нам важливі всебічна безпека та комфорт лікарів. Тому тут є два датчики: один повідомляє про те, що фільтр майже засмітився або заблокований і його треба змінити, другий – про те, що батарея скоро сяде. В обох випадках лікареві чи лікарці треба перейти в безпечне приміщення та поміняти шолом або змінити фільтр», – пояснює інженер Дмитро Мельников, один із розробників маски PARP.
Головна лікарка харківського регіонального перинатального центру, реаніматолог Ірина Кондратова, одна з консультанток проєкту Yak.Today, зазначила наступне: «Українські протоколи рекомендують використовувати респіратори N95, а якщо їх немає, то FFP3 і FFP2. PAPR в українських протоколах немає, тому що їх немає в Україні взагалі. У свою чергу CDC (Центр контролю захворювань, США) також рекомендує використовувати N95 та інші повнолицеві і напівлицеві респіратори, але при цьому зазначає, що за ефективністю PAPR перевершує їх усі і може бути використаний у будь-яких ситуаціях».
Окрім високого ступеня захисту, у масок-шоломів є ще одна важлива гуманістична складова: коли лікар у звичайній масці – пацієнт не бачить його обличчя і це травматично для пацієнтів в умовах повної ізоляції інфекційного відділення, де їх навіть не можуть навідати близькі. У шоломі цей важливий контакт з емоціями людського обличчя зберігається. Звісно, для реанімацій, де пацієнти перебувають у стані медичної коми, це не суттєво, але суттєво для терапії.
НЬЮЗМЕЙКЕР
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися