Відновлення міжнародного авіасполучення може затягнутись до трьох років

Відновлення міжнародного авіасполучення може затягнутись до трьох років

16:32 Травень 15, 2020

Економіка 4717 3 хвилини

Magyar

Повернення авіаційного сектору до доепідемічного рівня може зайняти біля трьох років, однак цей процес може бути уповільнений урядовими рішеннями, – вважає Міжнародна асоціація повітряного транспорту (IATA).

Брайан Пірс, головний економіст Міжнародної асоціації повітряного транспорту (IATA), яка об’єднує триста авіакомпаній, представив свій п’ятирічний прогноз на відеоконференції у середу. Згідно з прогнозом, авіасполучення може повернутися до рівня 2019 року лише в 2023 році, тоді як світова економіка повернеться до рівня доепідемічної ситуації на два роки раніше, у 2021-му.

Причина різниці полягає в тому, що країни підтримують відновлення економіки безпрецедентною сумою грошей, а центральні банки вливають готівку на ринки.

Однак, за відсутності вакцини, перельоти можна буде продовжувати лише за дотримання заходів безпеки, що підриває довіру пасажирів до авіакомпаній.

Однак у довгостроковій перспективі, на думку Брайана Пірса, економіка, що розвивається, і глобальний приріст населення можуть поставити сектор на стабільний шлях розширення.

Президент та генеральний директор IATA Александр де Юніяк підкреслив, що повільне відновлення може бути ускладнене та уповільнене деякими урядовими заходами, включаючи обов’язковий карантин, який нещодавно запровадили Іспанія та Великобританія.

Європейський Союз у своєму рішенні, прийнятому в середу, підтвердив: якщо пасажир не прийме запропонований купон в обмін на скасований рейс, вартість квитка повинна бути повернута протягом семи днів. За словами Александра де Юніяка, у такому випадку до кінця травня авіакомпаніям доведеться відшкодувати вартість квитків на суму 9,2 мільярда євро, і таким чином незабаром у них закінчиться готівка і вони збанкрутують. Натомість IATA запропонувала запровадити купон, який діятиме протягом одного року, тому організація не погоджується з пропозицією профспілки.

Джерело: MTI/hirado.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня