Українські пенсіонери мають отримувати пенсію щонайменше 50% від середньої зарплати протягом життя - Шмигаль

Українські пенсіонери мають отримувати пенсію щонайменше 50% від середньої зарплати протягом життя - Шмигаль

19:57 Вересень 22, 2023

Економіка 501 2 хвилини

Magyar

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявляє, що українські пенсіонери мають отримувати пенсію щонайменше 50% від середньої заробітної плати протягом життя.

“Основна мета – забезпечити, щоб кожен український пенсіонер мав солідарну пенсію не нижчу за 30% його середньої заробітної плати протягом життя. Разом із накопичувальною складовою, яку плануємо запустити у 2025 році, це буде щонайменше 50% від середньої заробітної плати протягом життя”, – сказав Шмигаль на засіданні уряду в п’ятницю.

За його словами, з 1 березня 2024 року уряд здійснить справедливу індексацію пенсій.

Зокрема у нарахуванні пенсій буде запроваджено бальну систему, яка вирівняє диспропорції між пенсіонерами, які давно вийшли на пенсію, і тими, хто зробив це нещодавно.

“Щомісяця працевлаштовані громадяни сплачують внесок до пенсійного фонду. Внесок буде перераховано в бали відповідно до співвідношення між зарплатою людини і середньою зарплатою в Україні на той момент. Якщо ви платили внески із зарплати, яка є середньою у країні, отримуєте 10 балів. Вище за середню в країні – отримуєте, наприклад, 12 або більше балів, менше за середню – 8 балів. Потім ці бали щороку так само перераховуватимуть назад у пенсію відповідно до актуальної середньої заробітної плати. Так зробимо солідарну пенсійну систему, захищену від інфляції та девальвації”, – підсумував він.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня