На найбільшому морському родовищі Великобританії може розпочинатися видобуток

На найбільшому морському родовищі Великобританії може розпочинатися видобуток

14:53 Вересень 28, 2023

Економіка 1605 3 хвилини

Magyar

Управління Північного моря (NSTA), наглядовий орган, відповідальний за регулювання видобутку у водах, що належать Великобританії, заявило, що два власники концесії на видобуток родовища Rosebank, розташованого на північний захід від Шетландських островів у Шотландії, норвезька Equinor і британська Ithaca Energy, можуть розпочати розробку нафтового родовища.

Згідно з результатами досліджень, Rosebank, розташований на географічному кордоні між Північним морем і Атлантичним океаном, містить 500 мільйонів барелів сирої нафти. Згідно з повідомленням Equinor, компанія планує видобути 325 мільйонів барелів нафти, як очікується, з 2027 року.

За прогнозом норвезької компанії, розвиток Rosebank може принести до 8,1 млрд фунтів прямих капіталовкладень у британську економіку. Процес отримання дозволу на видобуток родовища Rosebank супроводжувався постійними протестами екологічних груп.

Однак британський уряд повідомив: для того, щоби зменшити залежність британської економіки від імпорту енергоресурсів, він планує видати сотні нових дозволів на видобуток нафти та природного газу в Північному морі.

Прем’єр-міністр Великобританії Ріші Сунак заявив, що після російського вторгнення в Україну збереження безпеки енергопостачання Великобританії стало більш важливим, ніж будь-коли раніше, і родовища Північного моря відіграють ключову роль у цьому процесі.

За його словами, основна мета полягає в тому, щоб мати можливість покривати енергетичні потреби Великобританії, перш за все, з Великобританії, щоби тирани, такі як президент росії путін, не могли використовувати енергоносії як зброю для шантажу в майбутньому.

Девід Уайтхаус, генеральний директор торгової асоціації британського офшорного енергетичного сектору (Offshore Energies UK), на своєму нещодавньому брифінгу наголосив: «В даний час  у Північному морі в активній експлуатації знаходяться 238 родовищ сирої нафти і природного газу, але через природне виснаження запасів видобуток приблизно на 180 родовищах припиниться до 2030 року».

Водночас, за його словами, якщо їх не замінити розробкою нових родовищ, виробництво буде скорочуватися набагато швидше, ніж швидкість заміни на нові альтернативні джерела енергії.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня