Через 3-4 роки Україна може взагалі відмовитися від кредитування МВФ

Через 3-4 роки Україна може взагалі відмовитися від кредитування МВФ

08:32 Травень 26, 2020

Економіка 3792 4 хвилини

Magyar

Саме так вважає голова комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики, один із найвпливовіших народних депутатів України у фракції «Слуга народу» Данило Гетманцев. Про це він заявив у своєму інтер’ю УНІАН.

«У середньостроковій перспективі (три-чотири роки) наша мета в кредитній політиці – припинити кредитування у Міжнародного валютного фонду, виплативши йому всі належні борги. Це цілком реально. Ми маємо замінювати дорогі кредити на дешеві, короткі – на довгі. Зменшувати обсяг боргу настільки, наскільки це можливо, і збільшувати гривневу частку в структурі державного боргу», – зазначив Данило Гетманцев.

Він також нагадав, що зараз між сторонами досягнута попередня домовленість щодо нової 18-місячної програми фінансування stand-by на суму близько 5 мільярдів доларів, перший транш очікується отримати протягом двох-трьох тижнів. «Щодо МВФ мова йде про програму на 18 місяців на суму близько п’яти мільярдів доларів. Я не готовий зараз говорити про решту суми від інших організацій, але ведуться переговори зі Світовим банком, і з Єврокомісією про надання коштів. І дуже важливо, що ми не вважаємо отримання коштів від міжнародних партнерів якоюсь перемогою з нашого боку. Ми прекрасно розуміємо, що це, на жаль, вимушена міра, яка спровокована кризою і яка необхідна, щоб вийти з неї з найменшими втратами», – додав глава профільного комітету українського парламенту.

Як уже повідомляв karpat.in.ua, на минулому тижні представники Міжнародного валютного фонду на чолі з Іванною Владковою Холлар провели дистанційні обговорення з українською владою та досягли угоди на рівні персоналу за новою 18-місячної програми фінансування stand-by для подолання наслідків пандемії COVID-19.

«Нова програма фінансування stand-by з запитуваною доступом до 3,6 млрд SDR (що еквівалентно 5 млрд дол. США) спрямована на забезпечення платіжного балансу та бюджетної підтримки, щоб допомогти владі впоратися з наслідками шоку від COVID-19, одночасно консолідуючи досягнення на сьогодні й просуваючи важливі структурні реформи, спрямовані на зменшення вразливості», – наводяться у повідомленні слова пані Владкової Холлар.

За її словами, це гарантує готовність України повернутися до зростання і відновити ширші реформи, коли криза закінчиться. Очікується, що угода також стане каталізатором додаткової двосторонній і багатосторонній фінансової підтримки. «Угода підлягає затвердженню керівництвом Фонду та Виконавчою радою МВФ. Розгляд правлінням очікується в найближчі тижні», – повідомляється у релізі.

До відома, Національний банк України прогнозує отримання першого траншу МВФ на 2 мільярди доларів у другому кварталі 2020 року.

НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня