Середня зарплата в Україні зросла до 18,5 тисяч - дослідження

Середня зарплата в Україні зросла до 18,5 тисяч - дослідження

19:26 Грудень 6, 2023

Економіка 669 2 хвилини

Magyar

У листопаді кількість пропозицій роботи на ринку праці зменшилась, натомість кількість відгуків від шукачів зросла.

Про це йдеться у дослідженні сервісу з пошуку роботи Work.ua.

Аналітики зазначають, що в листопаді, як і впродовж усього 2023 року, зміни на ринку праці були повʼязані зі звичайними сезонними коливаннями. Тож після активного періоду найму у вересні та жовтні, коли підприємці готувався до “високого бізнес-сезону”, кількість вакансій органічно зменшилася.

Четвертий місяць поспіль роботодавці розміщують понад 100 тисяч вакансій. Однак у відновленні ринку праці все ще спостерігаються диспропорції за регіонами – хоча восени чимало компаній релокувалися в прифронтові регіони, кількість вакансій тут усе ще значно менша за довоєнні показники.

У Work.ua називають важливим чинником на ринку праці військовий рекрутинг. Зокрема, у листопаді найбільший приріст вакансій спостерігаємо в категорії “Охорона, безпека”, де раніше були розміщені військові вакансії. Також серед посад із найбільшою зарплатою — фахівці, які потрібні війську.

Також аналітики відзначили такі позитивні тенденції:

  • розмір середньої заробітної плати зріс до 18 500 грн;
  • уперше за 2023 рік на ринку праці зросла конкуренція серед шукачів, але говорити про подолання дефіциту кадрів ще зарано. 
social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня