Пороги для товарної контрабанди збільшено в п’ять разів, - Железняк

Пороги для товарної контрабанди збільшено в п’ять разів, - Железняк

19:37 Грудень 8, 2023

Економіка 609 2 хвилини

Комітет Верховної Ради підтримав доопрацьований законопроєкт щодо криміналізації товарної контрабанди, в якому враховані пропозиції Міністерства фінансів і бізнесу. Голосування призначено на 9 грудня.

По це повідомив в своєму телеграм-каналі народний депутат Ярослав Железняк.

Серед них збільшення порогів для товарної контрабанди в п’ять разів, вступ в силу нормативів щодо відповідальності за товарну контрабанду відкладається до середини 2024 року. Він відзначив, що цей термін є дедлайном МВФ по перезавантаженню БЕБ.

Окрім того, він додав, що більш чітко виписано, що саме буде вважатися контрабандою і яка відповідальність буде за помилки в деклараціях, бо саме ця норма викликала у бізнесу чимало нарікань.

“Враховано численні наполягання бізнесу щодо зазначення умисної форми вини, виключно за наявності якої може відбуватися кваліфікація дій як злочину, – зазначив нардеп. – Суттєво обмежено можливі випадки притягнення до відповідальності за “контрабандними” статтями за подання документів із неправдивими відомостями – у зміненій редакції вони мають бути підставою для переміщення товарів, мають підлягати обов’язковому декларуванню відповідно до митного законодавства, а також мати вплив на визначення розміру митних платежів чи дотримання заходів нетарифного регулювання”. 

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня