В Україні зафіксовано рекордну урожайність зернових

В Україні зафіксовано рекордну урожайність зернових

10:04 Грудень 9, 2023

Економіка 674 3 хвилини

Magyar

В Україні зафіксовано рекордний рівень урожайності зернових культур – 54,7 ц/га. Попередній рекорд був у 2021-му році – становив 53,6 ц/га. Мінагрополітики збільшило прогноз виробництва цьогорічного врожаю зернових та олійних культур, повідомила пресслужба Мінагрополітики.

Збільшився рівень врожайності зернових– до 54,7 ц/га. Це рекордний показник для України, перед цим найбільший рівень врожайності зернових був у 2021-му році, він становив 53,6 ц/га. Власне, це і дозволило в черговий раз переглянути у сторону збільшення обсяги виробництва цьогорічного врожаю та, зокрема, збільшити показники виробництва кукурудзи з 28,5 млн тонн до понад 30 млн тонн. Збирання кукурудзи вже проведено на 87% площ. Торік на аналогічну дату було зібрано 66% площ цієї культури. За сприятливих погодних умов, збирання кукурудзи буде продовжуватися, хоча частина врожаю залишиться в полях до весни, – йдеться в повідомленні.

Мінагрополітики збільшило прогноз виробництва цьогорічного врожаю зернових та олійних до 81,3 млн тонн: прогноз щодо валового виробництва зернових культур зріс до 59,7 млн тонн, а обсяги збору олійних культур залишаються без змін і складають 21,6 млн тонн.

За попередніми оцінками, у 2023 році аграрії зберуть зернових у таких обсягах: пшениці – 22,2 млн тонн, ячменю – 5,8 млн тонн та кукурудзи – 30,1 млн тонн. Що стосується олійних культур, то врожай соняшнику залишився на рівні 13 млн тонн, соєвих бобів – 4,6 млн тонн. Збір ріпаку завершено – понад 4 млн тонн, – повідомили в міністерстві.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня