Інфляція у Великобританії зростає

Інфляція у Великобританії зростає

10:12 Січень 19, 2024

Економіка 963 4 хвилини

Magyar

Упродовж року інфляція у Великобританії прискорилася всупереч очікуванням. Роздрібна торгівля – єдиний сектор на острові, який вважається сильним. Але податкових надходжень від минулорічного передріздвяного шопінгу недостатньо для пожвавлення британської економіки.

Згідно з нещодавнім звітом Управління національної статистики (ONS), споживчі ціни у Великобританії в середньому були на чотири відсотки вищими, ніж роком раніше. Аналітики прогнозували дещо кращі сподівання щодо монетарної ситуації з річною інфляцією на рівні 3,8%.

В ONS підкреслюють, що це вперше з лютого минулого року інфляція у Великобританії прискорилася. Основною причиною цього явища стало зростання цін на алкоголь і тютюн на 12,8% в середньому за рік, повідомляє статистичне відомство.

Раніше ми писали, що британська економіка вже втратила 140 мільярдів фунтів стерлінгів (майже 62 тисячі мільярдів форинтів) через Brexit, і очікується, що до середини наступного десятиліття ці втрати зростуть більш ніж удвічі. Згідно з дослідженням, проведеним на основі імітаційного моделювання на замовлення мера Лондона Садика Хана, валова додана вартість (ВДВ) британської економіки становила 2207 мільярдів фунтів стерлінгів минулого року і становитиме 2771 мільярд фунтів стерлінгів у 2035 році.

За даними Управління національної статистики, Великобританія може скотитися в рецесію, що може стати головним болем для раніше оптимістично налаштованого канцлера казначейства Джеремі Ханта. Але ситуацію ще можна врятувати, оскільки роздрібні продажі несподівано пожвавилися.

Валовий внутрішній продукт (ВВП) Великобританії впав минулого року

Економісти розділилися в думках щодо того, чи може це раптове скорочення стати початком рецесії, але немає сумнівів, що країна перебуває не в найкращому стані: за оцінками фахівців, економіка Британії зараз лише на 1,4% зросла порівняно з періодом, який передував   пандемії, що є другим найслабшим показником відновлення серед країн G7 після Німеччини.

Однак є деякі цифри, які демонструють дещо позитивніші ознаки, – роздрібні продажі в листопаді минулого року зросли на 1,3 відсотка порівняно з жовтнем, що перевищило очікування. Збільшенню обсягів продажів сприяли акції “Чорної п’ятниці”, а статистичне відомство зазначає, що за три місяці до листопада продажі фактично впали і все ще залишаються нижчими допандемічного рівня. Однак у річному обчисленні роздрібні продажі вперше зросли з початку 2023 року завдяки передріздвяному ажіотажу.

Ці дані суперечать словам Джеремі Ханта, канцлера казначейства, який раніше неодноразово оптимістично висловлювався про економіку і навіть вважав зниження процентної ставки Банку Англії (BoE) реалістичним кроком. Він сказав: “Ми зміцнюємося, ми на правильному шляху і ми вдало знижуємо інфляцію, тому центральний банк може навіть пом’якшити монетарну політику в найближчому майбутньому”. Однак Банк Англії відреагував на його слова попередженням, що ще занадто рано сподіватися на відновлення економіки, повідомляється на сторінках газети Világgazdaság.

Джерело: (hirado.hu)

 

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня