karpat.in.ua

У червні румунська Dacia знову відправить більше тисячі працівників у вимушену відпустку

У червні Румунська автомобільна фабрика Dacia, що належить французькому Renault, знову відправить 1 100 своїх працівників у вимушену відпустку, оскільки через низькі замовлення вона не в змозі працевлаштувати всіх своїх підлеглих, – повідомило в середу громадське радіо Румунії.

Під час періоду вимушеної відпустки, яку в Румунії прозвали технічним безробіттям, робітники, яких це торкнеться, отримають значну частину їхньої заробітної плати.

Dacia призупинила свою діяльність 17 березня через епідемію коронавірусу. Тоді компанія відправила у вимушену відпустку майже всіх своїх працівників. Поступове повернення до роботи було оголошено 21 квітня, а на повну потужність компанія почала працювати 4 травня. Однак із того часу пройшов місяць, після чого було виявлено, що замовлення стали меншими, на ринках в основному Західної Європи попит зменшився, а 80 відсотків виробництва румунського заводу йде на експорт.

Лідер профспілки Ніколае Павелеску заявив, що пресові заводи працюють лише в дві зміни замість трьох. Він додав, що з відділу виробництва двигунів у вимушені відпустки відправляються 760 працівників. У червні додому відправлять переважно тих, хто працює на заводах Renault Group у Росії, Марокко, Бразилії та Франції, оскільки вони закриті, тому на заводі в Румунії роботи також немає. До речі, на заводі Dacia в Міовені, що на півдні Румунії, працює близько 15 тис. працівників, – нагадав голова профспілки.

Компанія заявила: щодня наприкінці травня на заводі збирали 1 200 машин. Минулого року на румунському заводі Dacia було вироблено близько 350 тис. транспортних засобів.

На минулому тижні Renault оголосила, що звільнить загалом близько 15 тис. співробітників по всьому світі та призупинить свої заплановані розробки в Румунії та Марокко через зменшення попиту. Прем’єр-міністр Румунії Людовик Орбан раніше заявляв: спираючись на переговори із французькою групою, він не знав, що хвиля звільнень зачепить також і Румунію.

Джерело: MTI