В Україні скоротилися депозити у гривні: як це пов’язано з мобілізацією

В Україні скоротилися депозити у гривні: як це пов’язано з мобілізацією

14:56 Лютий 14, 2024

Економіка 1114 3 хвилини

Magyar

В Україні у січні цього року спостерігався значний відплив депозитів у гривні. Він може бути пов’язаний із законопроектом про мобілізацію.

Про це повідомляє голова комітету Верховної ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев у Telegram.

Він розповів, що, за даними Нацбанку, у січні 2024 року портфель кредитів у гривні майже не змінився: збільшився на +0,2% (+1,4 млрд гривень) до 727,8 млрд гривень. При цьому гривневі кредити населенню збільшились на 2,3%, а бізнесу – скоротилися на 0,7%.

Як уточнив нардеп, більш відчутними були зміни у депозитній базі: вклади у гривні скоротилися на 3,2% (на 51,3 млрд гривень) до 1577,1 млрд гривень. Це найбільші темпи та обсяги скорочення депозитів у гривні з початку війни. Вклади бізнесу скоротилися на 3,5% (32,5 млрд гривень), населення – на 2,6% (18,8 млрд гривень).

В Україні скоротилися депозити у гривні: як це пов’язано з мобілізацією

Він наголосив, що жодної “зради” тут немає, оскільки з початку війни депозити у гривні зросли на 70% (650 млрд гривень), а скорочення банківських вкладів у перший місяць року – сезонне явище.

Але, на думку Гетманцева, до такого скорочення міг призвести “певний негативний ефект”, який пов’язаний із нормами законопроекту про мобілізацію.

“Як голова профільного комітету можу ще раз повторити, що норми законопроекту, що передбачають блокування банківських рахунків, не будуть підтримані. Стійка банківська система – це також наша зброя та фундамент післявоєнного відновлення”, – додав нардеп.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня