Уряд Південної Кореї висунув ультиматум протестуючим лікарям

Уряд Південної Кореї висунув ультиматум протестуючим лікарям

09:59 Лютий 27, 2024

Економіка 999 3 хвилини

Magyar

Уряд Південної Кореї висунув ультиматум лікарям-практикантам і лікарям-резидентам, заявивши в понеділок: якщо вони не почнуть працювати до четверга, їхні ліцензії будуть призупинені щонайменше на три місяці.

“Важливо підкреслити, що призупинення ліцензії буде внесено до реєстру, що в подальшому це може вплинути на їхню кар’єру, наприклад, на можливості працевлаштування за кордоном”, – заявив заступник міністра Пак Міншу.

Медична асоціація (KMA) назвала цю заяву шантажем, заявивши, що це може унеможливити роботу молодших лікарів.

Протест відбувається на тлі того, що уряд планує збільшити кількість студентів, які будуть прийняті до медичних шкіл, на 2 000 по всій країні не раніше березня цього року, що є значним збільшенням у порівнянні з нинішніми 30 058 навчальними місцями. Уряд заявляє, що це розширення є нагальною потребою через нестачу діючих лікарів у країні.

У понеділок поліція Сеула повідомила, що розпочато розслідування проти високопосадовців КМА та керівників Асоціації лікарів-резидентів та лікарів-інтернів (KIRA) через загрозу людському життю, і влада заявила, що до них можуть бути застосовані серйозні покарання, якщо буде доведено, що вони порушили законодавство.

Поліція також розслідує справу групи лікарів, яких підозрюють у тому, що вони використовували Інтернет, щоб закликати лікарів-практикантів видаляти дані про пацієнтів із лікарняних баз даних перед звільненням.

З моменту початку протестів тиждень тому 9006 резидентів і стажерів по всій країні фактично звільнилися з роботи, а понад 10 000 лікарів подали у відставку. У більшості медичних шкіл країни студенти не відвідують лекції.

Місцеві ЗМІ повідомляють про численні випадки, коли пацієнтам загрожувала небезпека, а система охорони здоров’я могла зазнати  краху. За повідомленнями ЗМІ, були випадки смерті літніх пацієнтів, які не отримали медичної допомоги через брак лікарів, спричинений страйком. Кількість запланованих операцій у найбільших лікарнях скоротилася вдвічі.

Незважаючи на це, уряд продовжує наполягати на збільшенні квот і відмовляється вести переговори з лікарями.

 Джерело

 

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня