У Баку відбулася міжнародна конференція, присвячена газовим питанням

У Баку відбулася міжнародна конференція, присвячена газовим питанням

12:00 Березень 5, 2024

Економіка 511 2 хвилини

Magyar

Окрім важливості подолання енергетичної залежності, зазначалося, що доходи від продажу вуглеводнів можуть бути використані для розвитку відновлюваної енергетики.

Євросоюз та ще понад 20 країн узяли участь у дискусіях на рівні міністрів на 10-й конференції Південного газового коридору та 2-й конференції Ради з питань зеленої енергетики в Баку, Азербайджан. Спільна мета цих міжнародних заходів – створення багатокомпонентної системи енергопостачання, яка б зменшила залежність Європи від російського газу.

Ільхам Алієв, президент Азербайджану, підкреслив, що диверсифікація важлива не через брак ресурсів, а тому що може зробити фінансування більш доступним. А доходи від продажу вуглеводнів можуть бути використані для розвитку відновлюваної енергетики.

Обговорювалося енергетичне партнерство між ЄС та Азербайджаном, а також функціонування Південного газового коридору, який у довгостроковій перспективі може забезпечити постачання природного газу до Угорщини.

Кореспондент Euronews Джейн Візерспун зазначає, що минулого року Азербайджан збільшив експорт блакитного палива на 9%, причому воно надходило до Румунії та Болгарії, а також Угорщини, Італії та Греції.

Кадрі Сімсон, єврокомісар з питань енергетики, наголосив, що оскільки значні зміни тривають десятиліттями, необхідно розвивати перспективні партнерства.

З початком війни росії проти України попередні ініціативи з диверсифікації європейських країн, спрямовані на зменшення енергетичної залежності, набирають обертів.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня