Європі слід скоротити свою економічну залежність від Китаю – Боррель

Європі слід скоротити свою економічну залежність від Китаю – Боррель

10:40 Квітень 15, 2024

Економіка 240 3 хвилини

Аби убезпечити себе, Євросоюз має негайно знизити ризики у торгівлі із зовнішнім світом, та, зокрема, збалансувати відносини з Китаєм, дефіцит торгівлі з яким минулого року сягнув 291 мільярда євро.

Про заявив високий представник ЄС Жозеп Боррель.

«У тому, що стосується Китаю, ми маємо скоротити нашу надмірну залежність в окремих сферах. Особливо це стосується зеленого та цифрового розвитку. Ми маємо терміново збалансувати наші торговельні відносини. Минулого року наш торговельний дефіцит з Китаєм сягнув 291 мільйона євро, що складає 1,7 відсотка від ВВП Євросоюзу», – сказав Боррель.

Він зауважив, що минулого місяця уряд Китаю представив план масованих інвестицій у високотехнологічне виробництво. Це є викликом для високотехнологічної промисловості Європи, адже протягом наступних років вона стикатиметься із ще сильнішою конкуренцією.

«ЄС має захистити власні підприємства від нечесної конкуренції. Зокрема, це стосується таких секторів як виробництво електромобілів, сонячних батарей та інших «зелених» проєктів», – зазначив голова євродипломатії.

Крім того, за словами Борреля, між ЄС та Китаєм є суттєві відмінності у політичних системах та поглядах на універсальні права людини. Водночас ЄС не хоче повертатися до блокового протистояння, оскільки між сторонами є значна взаємозалежність. Зокрема, співробітництво з Китаєм є важливим для розв’язання глобальної проблеми кліматичних змін.

«Наша суттєва залежність від російської енергії дозволила путіну повірити в нездатність Європи відповісти на його повномасштабне вторгнення до України. Така надмірна залежність піддає нас небезпеці. Надто довго європейці жили ілюзією, що вигідної торгівлі достатньо для підтримання глобального миру. На важкому досвіді ми переконалися, що світ так не працює», – наголосив Боррель.

Також він додав, що саме з цієї причини ЄС прагне знизити ризики та обмежити взаємну залежність із третіми країнами, зокрема, у поставках сировини та компонентів, що мають критично важливе значення для зеленої та цифрової трансформації.

Дипломат підкреслив, що стратегія економічної безпеки Європи має на меті зниження ризиків, а не відокремлення від третіх країн.

«ЄС завжди був відкритим для торгівлі й інвестицій, і прагне таким і залишатися», – наголосив Боррель.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня