Банки України показали рекордний прибуток

Банки України показали рекордний прибуток

12:02 Травень 14, 2024

Економіка 741 3 хвилини

Головними факторами зростання прибутковості у річному обчисленні є збільшення відсоткових доходів та значно менші відрахування до резервів під збитки від активних операцій.

За перший квартал 2024 року чистий прибуток після оподаткування платоспроможних українських банків склав 40,518 млрд гривень, що на 18% більше, ніж у січні-березні минулого року. Про це свідчать дані НБУ.

Зазначається, що головними факторами зростання прибутковості у річному обчисленні є збільшення відсоткових доходів та значно менші відрахування до резервів під збитки від активних операцій.

За даними Нацбанку, доходи банків за січень-березень 2024 року зросли на 16% до 120,710 млрд гривень, при цьому процентні доходи зросли на 25% до 84,944 млрд гривень.

Витрати зросли на 14% до 80,192 млрд гривень. Банки скоротили відрахування резервів під майбутні збитки на -1,443 млрд гривень.

За словами першого заступникаголови НБУ Катерини Рожкової, прибуток, який банки генерують сьогодні – це гарантія їхньої стійкості, адже він дозволяє банкам наростити капітал.

„Крім того, саме достатній капітал – запорука більш жвавого кредитування надалі, ми вже бачимо таку тенденцію”, – зазначили вона.

Також оновлено дані про річний прибуток банків за 2023 рік: уточнений річний показник прибутку банківської системи – 83,2 млрд гривень. Уточнення оперативних даних обумовлено донарахуванням окремими банками податку на прибуток на 3,2 млрд гривень. Річна сума нарахованого банками податку на прибуток за 2023 рік становила 76,6 млрд гривень.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня