В Україні можуть заборонити онлайн-бронювання ліків в аптеках: пацієнтські організації розповіли про наслідки

В Україні можуть заборонити онлайн-бронювання ліків в аптеках: пацієнтські організації розповіли про наслідки

16:10 Травень 16, 2024

Економіка 436 3 хвилини

Magyar

Купувати ліки може стати складніше – уряд хоче заборонити можливість бронювати медикаменти зі знижкою на відповідних маркетплейсах.

Про це розповіли у пацієнтських організаціях і закликали не ухвалювати таких змін.

Йдеться про проєкт постанови “Про внесення змін до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів) “.

Всеукраїнська Рада захисту прав та безпеки пацієнтів наголошує, що фактично дія документа унеможливить використання суб’єктами господарювання, які мають ліцензії на роздрібну торгівлю лікарськими засобами, послуг прайс-агрегаторів.

“Зараз 30% покупок в аптеках здійснюються через маркетплейси, аптеки заохочують бронювання онлайн саме знижками, середній розмір яких — 15%. Маркетплейси (apteki.ua, tabletki.ua, doc.ua, та інші) не продають ліки, а лише бронюють – споживач приходить до обраної аптеки, там оплачує і отримує товар. Але основна їх цінність – це пошук найближчої аптеки з потрібними ліками по прийнятній ціні. Тому для громадян втрата майданчиків, на яких можна порівняти ціни та перевірити наявність потрібних лікарських засобів є відкатом в минуле, а не позитивними змінами, як вказано в пояснювальній записці до Постанови”, — йдеться у заяві пацієнтської організації.

Пацієнтська організація вказує також на глобальні ризики – блокування аптечних маркетплейсів та прайс-агрегаторів призведе до відсутності конкуренції, монополізації ринку великими мережами й, як наслідок, зростання ціни для споживача.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня