На «чорному континенті» безслідно зникла тонна золота

На «чорному континенті» безслідно зникла тонна золота

09:16 Червень 19, 2020

Економіка 3943 5 хвилин

Magyar

Минулого року через східні кордони Демократичної Республіки Конго контрабандою було вивезено 1,1 тонни золота. Через це держава втратила мільйони доларів податкових надходжень, проте обсяг незаконного перевезення товарів може сягати мільярдів доларів, ідеться у свіжому звіті експертів ООН, який опрацював спецпортал Mining.com.

Конго знаходиться в самому серці Африки. Країна з величезним населенням є дуже бідною й постійно потерпає від конфліктів, громадянської війни та небезпечних епідемій. Одна з її найважливіших економічних переваг – наявність корисних копалин та руди, що знаходяться великій частині території, зокрема міді, вольфраму, золота й кобальту.

Золото видобувають не тільки промисловими, механізованими способами. Роль так званих ремісників або дрібних шахтарів, які добувають метал буквально вручну, є дуже значною. Ці працівники використовують ручні інструменти в шахтах або займаються миттям золота.

За даними Організації Об’єднаних Націй, проблема полягає в тому, що офіційно заявлена кількість золота, добутого в основному в Уганді, Бурунді, Руанді, Об’єднаних Арабських Еміратах і Танзанії шляхом використання ручної праці, і близько не сходиться з реальною. Значно більше золота, ніж повідомляють компетентні органи місцевого самоврядування, вивозиться за межі країни, а надходження від різниці передаються злочинним колам або йдуть на фінансування банд повстанців, що діють на території Конго.

Минулого року в східній провінції Ітурі вручну було добуто 333 кілограми золота, але, за даними Міністерства шахтарської справи, з них експортували тільки 39 кілограмів.

Однак в експертному звіті, у якому використано інформацію, отриману від осіб, зацікавлених у контрабанді, ідеться, що держава Конго втратила 1,9 мільйона доларів доходу лише тому, що золото не продавалося офіційним шляхом, а стало здобиччю контрабандистів.

Трохи більше 60 кілограмів золота, добутого вручну, з провінцій Північне та Південне Ківу було внесено до офіційного реєстру даних за 2019 рік, але загалом з цих регіонів експортували 73 кілограми, звертає увагу на конкретні дані група експертів.

Аналітики вважають, що минулого року з Конго вивезли 1,1 тонни контрабандного золота, добутого в провінції Ітурі. Країна є одним із найбільших дрібних виробників золота в регіоні Великих озер і при цьому одним із найменших його експортерів, зазначають аналітики ООН.

Міністр шахтарської справи Конго на запит Reuters відповів, що наразі не може представити власні дані про контрабанду мінеральних речовин.

У звіті експертів також зазначається, що в сусідніх країнах теж не все в порядку з видобутком золота. Наприклад, Уганда експортує більше золота, ніж офіційно видобуває. Різниця, імовірно, пов’язана з контрабандою золота із Конго.

У той час як незаконний видобуток іншої важливої сировини: кобальту, олова, танталу, вольфраму й танталіту – тепер зведений до мінімуму, незаконні видобуток та торгівля золотом залишаються значними і сприяють функціонуванню різних збройних формувань. Згідно з даними ООН, на сході Конго за останні 8 місяців у збройних сутичках повстанських груп та урядових сил загинуло щонайменше 1300 мирних жителів.

Джерело: origo.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня