На Закарпатті підбили підсумки перерахунку пенсій та розповіли про призначення житлової субсидії

На Закарпатті підбили підсумки перерахунку пенсій та розповіли про призначення житлової субсидії

15:11 Червень 4, 2024

Економіка 1782 7 хвилин

На Закарпатті нараховується майже 60 тисяч працюючих пенсіонерів, що становить 23,6% від загальної кількості отримувачів пенсій (253,7 тисяч осіб). Квітневий перерахунок проведено по 23 тисячах особових справ, тобто 38,3% працюючих пенсіонерів області. 

Про це під час брифінгу в Закарпатській ОВА розповіла начальниця Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області Анастасія Пентек.

У травні цього року Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області провело перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам відповідно до частини 4 статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Перерахунок відбувся після надходження до Реєстру застрахованих осіб відомостей про суми нарахованих та сплачених страхових внесків за I квартал 2024 року. Строки подання такої звітності – протягом 40 календарних днів після останнього дня звітного кварталу, тобто до 10

травня.

– Зазначений перерахунок було проведено особам, які після призначення/попереднього перерахунку пенсії продовжували працювати і на 1 березня 2024 року набули не менш як 24 місяці страхового стажу або які відпрацювали менше 24 місяців, але від призначення чи попереднього перерахунку пенсії минуло не менш ніж два роки, – зауважила Анастасія Пентек. – Перерахунок здійснювався автоматично, без особистого звернення пенсіонерів до органів Пенсійного фонду України. Важливо, що в червні, крім перерахованої пенсії, виплачується і доплата за квітень і травень поточного року, оскільки перерахунок здійснювався з 1 квітня.

Квітневий перерахунок проведено по 23 тисячах особових справ, що становить 38,3% працюючих пенсіонерів області. Зокрема для 18,6 тисячі громадян згаданий перерахунок був доцільний з урахуванням лише

страхового стажу. У підсумку виплати цієї категорії пенсіонерів у середньому зросли на 108,58 грн. Перерахунок з урахуванням стажу та зарплати проведено для 4,4 тисячі пенсіонерів, виплати у яких зросли в середньому на 85,10 грн.

На фінансування згаданого перерахунку з бюджету було додатково спрямовано майже 2,4 млн грн.

Загалом на пенсійні виплати жителям Закарпаття щомісячно спрямовується понад 1 млрд грн. Так, у травні пенсіонерам виплачено 1,2 млрд грн. Середній розмір пенсії станом на 1 травня становить 4651,86 грн (+466,10 грн до 01.05.2023).

Субсидії на неопалювальний період

Під час брифінгу начальниця Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області Анастасія Пентек розповіла і про призначення житлової субсидії на неопалювальний період. 

– Станом на 1 червня житлові субсидії на «літній» період призначено для понад 13 тисяч домогосподарств області. Середній розмір виплати – 150 грн. У травні на виплату субсидіантам спрямовано 32,6 млн грн.

Для порівняння: на кінець опалювального періоду в області нараховувалося 29,7 тисячі домогосподарств – отримувачів субсидій. Приміром, у березні середній розмір житлової субсидії становив 1606,46 грн, а на виплату субсидіантам спрямовано 56 млн грн, – зазначила Анастасія Пентек.

Головне управління з 1 травня провело перерахунок субсидій на неопалювальний період. Автоматично виплати було перепризначено тим субсидіантам, у яких не змінилися дані про майновий стан, склад домогосподарства та місце проживання. Якщо ж такі зміни відбулися, отримувачі субсидії повинні надати інформацію про них до органу Фонду протягом 30 днів.

Поряд з цим є певні категорії субсидіантів, яким варто звернутися за призначення житлової субсидії на неопалювальний період. Щоб субсидію призначили з 1 травня, з відповідною заявою до Фонду потрібно звернутися впродовж двох місяців з початку неопалювального сезону, тобто до кінця червня. Інакше субсидія призначається з місяця звернення.

Кому необхідно звернутися до органів Пенсійного фонду України

– якщо у складі домогосподарства є внутрішньо переміщені особи, які отримують субсидію за місцем свого тимчасового перебування;

– якщо у складі домогосподарства є особи, які орендують житлові приміщення для проживання та сплачують житлово-комунальні послуги;

– кількість осіб, які фактично проживають у домогосподарстві, менша чи більша, ніж кількість зареєстрованих осіб за цією адресою;

– до складу домогосподарства належать особи, доходи яких менші за розмір мінімальної заробітної плати та/або які не сплачують ЄСВ;

– особа звертається за призначенням житлової субсидії на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива (такий вид субсидії призначається раз на календарний рік);

– на підставі звернення надається житлова субсидія на неопалювальний період для тих осіб, кому житлову субсидію на опалювальний період було призначено в розмірі 0,00 грн.

До заяви про призначення (перерахунок) субсидії надається декларація про доходи й витрати осіб, які звернулися за призначенням допомоги, та в разі потреби – документи, що засвідчують особливі обставини (довідка ВПО, договір оренди житла тощо).

Заяву на призначення житлової субсидії можна подати особисто – до сервісних центрів ПФУ, уповноважених посадових осіб відповідних територіальних громад та ЦНАПів.

Це можна зробити також дистанційно – через вебпортал електронних послуг Фонду, мобільний застосунок «Пенсійний фонд», портал «Дія» або поштою на адресу Головного управління.

Христина БІКЛЯН, „Карпатський об’єктив”

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня