Україна потребує до 30 млрд доларів щорічних інвестицій у наступні 10 років, - Шмигаль

Україна потребує до 30 млрд доларів щорічних інвестицій у наступні 10 років, - Шмигаль

08:47 Червень 12, 2024

Економіка 914 3 хвилини

Magyar

Україна потребує від 10 до 30 млрд доларів щорічних інвестицій від партнерів наступні 10 років.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля під час засідання Багатосторонньої координаційної платформи донорів у межах Конференції відновлення в Берліні.

За його словами, найперший пріоритет платформи донорів – фінансова стабільність України.

“Для нас важливо, аби підтримка партнерів була прогнозованою, ритмічною та стабільною. Нам потрібні відбудова, доступ до зовнішніх ринків та покращення логістики. Нам потрібні зовнішні інвестиції та трансфер технологій від наших партнерів. Україна потребує від 10 до 30 млрд доларів щорічних інвестицій в наступні 10 років”, – сказав Шмигаль.

Прем’єр зазначив, що уряд України запустив низку програм стимулювання економіки, які дали позитивний ефект.

“Минулого року ВВП відновився на 5,3%. За перші 4 місяці цього року зростання на 4,4%. Відбувається збільшення експорту та інвестицій”, – розповів він.

Шмигаль також наголосив, що одним із пріоритетів зараз має стати передача російських заморожених суверенних активів для стійкості та відновлення України.

За його словами, для швидкого економічного відновлення в умовах війни Україні також важливо встановити довгостроковий, до 2027 року, план системної фінансової підтримки. І саме координаційна платформа має стати майданчиком, де буде розроблено такий план для забезпечення макроекономічної стабільності України.

Окрім того, прем’єр зазначив, що після безпрецедентних ударів Росії по українській енергосистемі, особливої підтримки потребує енергетичний сектор.

“Більше ППО, більше енергетичного обладнання, сприяння розширенню імпорту електроенергії в Україну, допомога в децентралізації енергосистеми”, – додав Шмигаль.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня