У Норвегії знайшли найбільше в Європі родовище рідкісних металів

У Норвегії знайшли найбільше в Європі родовище рідкісних металів

12:46 Червень 13, 2024

Економіка 815 2 хвилини

Magyar

На світовому ринку рідкісних металів наразі домінує Китай, але ситуація, здається, змінюється.

Гірничодобувна компанія Rare Earths Norway стверджує, що знайшла найбільше в Європі родовище рідкісних металів, яке може стати вододілом для Норвегії та регіону, інформує CNBC.

З переходом на чисту енергію попит на рідкісні метали найближчими роками, як очікується, зросте. Але наразі світ в їх постачанні майже стовідсотково залежить від Китаю. Принаймні частковому забезпеченню може посприяти нещодавнє виявлення Rare Earths Norway 8,8 мільйона тонн оксидів рідкісних металів у південно-східному регіоні Норвегії. Перспективи економічного видобутку хороші.

Поклади містять зокрема 1,5 мільйона тонн металів, пов’язаних із магнітами, які використовують для виготовлення електромобілів і вітрових турбін. CNBC зазначає, що поклади більші за виявлені минулоріч в сусідній Швеції, адже йдеться про значно більші родовища.

Альф Рейстад, генеральний директор Rare Earths Norway, повідомив, що це віха для компанії, адже наразі в Європі не ведеться видобуток рідкісних елементів. Водночас Європейський Союз поставив собі за мету до 2030 року видобувати щонайменше 10 відсотків матеріалів для власних потреб на своїй території.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня