Світові витрати на ядерну зброю рекордно зросли – дослідження

Світові витрати на ядерну зброю рекордно зросли – дослідження

14:55 Червень 17, 2024

Економіка 316 2 хвилини

Magyar

Глобальні витрати на ядерну зброю в 2023 році зросли на 13% і становили рекордні 91,4 мільярда доларів.

Про це йдеться у дослідженні Міжнародної кампанії за ліквідацію ядерної зброї (ICAN).

У дослідженні йдеться про те, що зростання на 10,7 млрд доларів порівняно з роком раніше багато в чому зумовлене різким збільшенням оборонних бюджетів у США в період ширшої геополітичної невизначеності, спричиненої вторгненням росії в Україну та війною між Ізраїлем та ХАМАС.

Загалом усі дев’ять ядерних держав витрачають на свої арсенали більше. США витратили на ядерний арсенал 51,5 млрд доларів. На другому місці Китай із бюджетом у 11,9 млрд.

Росія займає третє місце за видатками (8,3 млрд доларів), за нею йдуть Велика Британія (8,1 млрд доларів) та Франція (6,1 млрд доларів). При цьому оцінки для авторитарних держав або трьох країн із непублічними ядерними програмами (Індія, Пакистан та Ізраїль) ускладнюються відсутністю прозорості.Play Video

За останні п’ять років, відколи ICAN розпочав свої дослідження, витрати на ядерну зброю зросли на 34%, або на 23,2 млрд доларів. Витрати США за цей час збільшились на 45%, Великої Британії – на 43%.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня