Україна має 1,5 місяця, щоб уникнути дефолту — Reuters

Україна має 1,5 місяця, щоб уникнути дефолту — Reuters

19:48 Червень 17, 2024

Економіка 744 2 хвилини

Magyar

Оскільки Україна не змогла досягти угоди з групою власників облігацій щодо реструктуризації міжнародного боргу, це дало підстави говорити про те, що країна може опинитися на межі дефолту.

Як зазначається в матеріалі Reuters, йдеться про реструктуризацію боргу на суму близько 20 мільярдів доларів. Угода з утримувачами міжнародних облігацій, що давала змогу Україні призупинити виплати після вторгнення росії в країну у 2022 році, спливає в серпні.

Міністр фінансів України Сергій Марченко заявив, що переговори будуть продовжені, і очікує, що уряд досягне угоди до 1 серпня.

До 09:53 за Гринвічем єврооблігації країни, виражені в доларах, впали на цілих 1,7 цента, а короткострокові облігації з погашенням торгувалися на вкрай проблемному рівні – 25−30 центів за долар.

Як йдеться в матеріалі, офіційні переговори з утримувачами облігацій тривають уже майже два тижні, оскільки Україна прагне реструктуризувати свій борг, щоб зберегти доступ до міжнародних ринків і водночас виконати вимоги Міжнародного валютного фонду (МВФ) про реструктуризацію.

«Однак пропозиція уряду і зустрічна пропозиція власників облігацій показали, наскільки далекі одна від одної сторони і з якою важкою боротьбою доведеться зіткнутися Україні, щоб домогтися реструктуризації боргу найближчими тижнями», — йдеться в матеріалі. Власники облігацій заявили, що пропозиція уряду вимагала списання, яке «значно перевищувало» 20%, що їх очікували ринки.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня